Home > Biżuteria > Zasady zdrowego makijażu
Zasady zdrowego makijażu

Zasady zdrowego makijażu

Sztuka robienia makijażu to wcale nie taka prosta sprawa. To nie tylko sposób nakładania podkładów, cieni i szminek. Makijaż może zdziałać cuda, jednak trzeba pamiętać o jakości kosmetyków, ich odpowiednim przechowywaniu oraz o przygotowaniu skóry twarzy. Jeżeli malujemy się codziennie, dobrze jest przestrzegać paru zasad, aby nasza skóra wyglądała zawsze zdrowo i świeżo.

Czystość to podstawa

Niezwykle ważne są podstawowe zasady higieny wizażu. Chodzi oczywiście o zasady przechowywania kosmetyków. Preparaty do makijażu mają swoje terminy ważności, których powinnyśmy pilnować, przeterminowane mogą nam tylko zaszkodzić. Istotne jest także miejsce, w którym składujemy swoje malowidła. Raczej unikajmy trzymania ich w łazience, w której zazwyczaj jest wyższa temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach i codziennie gromadzi się wilgoć. Kosmetyki do makijażu najlepiej przetrzymywać w temperaturze pokojowej, w suchym i czystym miejscu. Powinnyśmy także zadbać o ich czystość, podobnie jak w przypadku przyrządów do make upu. Pędzelki do cieni, aplikatory, gąbeczki, pędzle do pudru czy podkładu, jeżeli używamy ich codziennie, to po każdym użyciu powinno się je oczyścić mydłem i wodą. Na włosiu pędzli, gąbek gromadzą się różne bakterie, które zanieczyszczają skórę.

Przygotowanie twarzy

Higiena w kosmetyczce to podstawa, jednak nie zapomnijmy o higienie skóry. Podstawowa zasada to codzienne dokładne oczyszczanie buzi. Jeżeli nie mamy makijażu na twarzy wystarczy żel do mycia twarzy, woda i tonik, który wyrówna ph skóry i delikatnie ją nawilży. Makijaż zmywamy specjalnym płynem lub mleczkiem do demakijażu – ostatnio wielką popularnością cieszą się płyny micelarne, są bardzo uniwersalne, można je stosować nawet do skóry wrażliwej. Pamiętajmy o dokładnym i delikatnym oczyszczeniu oczu, wystarczy przyłożyć płatek nasączony płynem a makijaż rozpuści się i będzie go łatwiej usunąć. Przed nałożeniem podkładu, pudru, fluidu dobrze jest zastosować kosmetyk pielęgnacyjny – bazę pod makijaż lub lekki krem na dzień. Jedynym wyjątkiem jest cera tłusta, która im mniej ma na sobie kosmetyków tym lepiej. Z bazy możemy też zrezygnować przy kremach koloryzujących, które same w sobie mają właściwości pielęgnacyjne.