Home > Uroda > Zachować młodość

Zachować młodość

Każdy  pragnie jak najdłużej zachować młody i piękny wygląd. Nie jest to proste, przecież lata nam przybywa, a nie ubywa, zmienia się kondycja naszego organizmu. Wielu kobietom ciężko pogodzić się z faktami: zmarszczki, miejscami zwiotczała skóra. Jednak, są sposoby aby utrzymać młodość nieco dłużej. Dzisiaj starzenie się to bardzo względne zjawisko, kosmetologia i medycyna bardzo sprawnie postępuje, dając nam jednocześnie niesamowite możliwości, które pozwalają utrzymać nasze ciało w dobrym stanie, przez wiele lat.

Młoda twarz

Twarz to nasza wizytówka, z niej odczytujemy ludzkie emocje, komunikaty. Człowiek dokonuje wielu starań, aby jego lico było wypielęgnowane, pięknie wystylizowane. Aby zachować młody wygląd sięgamy po kremy liftingujące (szczególnie panie), poddajemy się przeróżnym zabiegom kosmetycznym, nawet operacjom plastycznym. Dodatkowo stosuje się też inne kosmetyki i preparaty, jak maseczki, serum, toniki, suplementy i wiele innych. Skutki i efekty są zróżnicowane, zależy jak organizm reaguje na zapodawane zabiegi. Z pewnością operacje plastyczne są bardziej bolesne, ryzykowne i kosztowne niż mniej radykalne środki, jak zabiegi kosmetyczne, są to jednak najtrwalsze, ale zarazem ryzykowne metody poprawiania urody. Inną metodą na poprawę aparycji jest makijaż – stosowaną raczej przez kobiety. Wiele pań codziennie się maluję kosmetykami kolorowymi – makijaż idealnie koryguje mankamenty twarzy: blizny, krostki, przebarwienia. Dobrze wykonany make up odmłodzi, nada blasku, nawet wyszczupli twarz.

Piękny uśmiech

Nic jednak tak nie poprawia wyglądu naszego lica, jak zdrowe, równe i białe zęby. Piękny uśmiech od zawsze był na wagę złota. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie przywiązywano uwagi do pielęgnacji zębów, co w konsekwencji przyniosło utratę uzębienia u wielu osób w średnim wieku. Implanty, mosty, protezy – to kosztowne rozwiązania, na które decydujemy się aby poprawić swój wygląd. Strach przed dentystą to częsty powód uciekania od wizyt kontrolnych, ale to niekorzystne zjawisko powoli ulega zmianie, gdyż okazuje się, że taka wizyta nie musi być bolesna i stresująca. Powstaje mnóstwo gabinetów prywatnych, gdzie panuje przyjazna, wręcz relaksująca atmosfera. W większych miastach mamy spory wybór specjalistów, dobry wybór może okazać się trwałą współpracą – dentysta pomoże nam utrzymać piękny uśmiech jak najdłużej. I tak, na przykład (jeden z wielu) gabinet stomatologiczny w Poznaniu Sobota Hause of Dentistry oferuje nam znakomity zespół specjalistów, innowacyjny sprzęt, nowoczesne metody znieczulania, ale również spokojne zacisze kliniki, której budynek znajduje się w środku pięknego ogrodu – można odpocząć na wygodnych leżakach na łonie natury.

Jeżeli chcemy jak najdłużej zatrzymać przy sobie młodość nie obędzie się beż troski o zdrowie, czyli dieta, aktywność i regularne badania. Może wydaje się to banalne, jednak jest konieczne, wręcz niezbędne. Zarówno kosmetyki jak i przeróżne zabiegi nie dadzą takich efektów jak zdrowy i sprawny organizm, czyli jędrna cera pełna blasku (i to bez makijażu). Pielęgnacja zębów wpisuje się w w model zdrowego stylu życia, jest to profilaktyka, która daje nam pewne efekty – piękny uśmiech.

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*