Home > Bezsenność > Uciążliwy ból głowy
Ból głowy

Uciążliwy ból głowy

Bóle głowy to powszechny problem. Tryb życia jaki prowadzimy nie sprzyja kondycji naszych organizmów. Jesteśmy ciągle zestresowani, nie dojadamy, nie dosypiamy, wszystko robimy w pędzie. Takie życia z pewnością nie służy naszemu zdrowiu. Bóle głowy to jeden z częstszych dolegliwości, która jest konsekwencją naszych codziennych zajęć. Głowa może boleć z różnych powodów i w różnej częstotliwości.

Ból sam w sobie

Ból głowy to sygnał, że coś nam dolega, albo ból sam w sobie. Najczęściej dokuczają nam napięciowe bóle głowy stanowiące chorobę samą w sobie. Powody są różne: bezsenność, przemęczenie, spięte mięśnie. Zdecydowanie najbardziej potrafią namieszać emocje i stres. Współcześnie stres i przygnębienie to dolegliwości, z którymi mierzy się większość społeczeństwa. Stres sprawia, że jesteśmy spięci, mamy podwyższone ciśnienie krwi, zaciska się żołądek i boli nas głowa. Oczywiście nie jest to reguła, nie każda osoba przeżywająca stres cierpi na bóle głowy, jednak zdarza się to bardzo często. Są również osoby cierpiące na migreny, charakteryzujące się jednostronnym pulsującym bólem, który może trwać nawet do trzech dni. Występuje jednocześnie światłowstręt i nadmierna wrażliwość na dźwięki. Migrena to poważna i niezwykle uciążliwa przypadłość.

Zwiastun choroby

Bólom głowy mogą towarzyszyć inne schorzenia. Jednym z najczęściej spotykanych jest przeziębienie lub grypa. Przy podwyższonej temperaturze bolą nas stawy, zatoki i głowa. Popularnym schorzeniem, któremu towarzyszy ból głowy jest również nadciśnienie tętnicze. Ból nasila się gdy ciśnienie jest bardzo wysokie lub rośnie skokowo. Inną chorobą może być zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku szyjnym, powodujące przykurcze mięśni, co zaburza przepływ krwi do mózgu. Ból głowy może nam dokuczać przy stanach zapalnych uzębienia trzonowego. Ból promieniuje z zatok szczękowych na całą głowę. Z pewnością każdemu ciężko znosić ból zęba, jeżeli towarzyszy temu ból głowy sytuacja robi się nieciekawa. To jedne z częściej spotykanych schorzeń, którym towarzyszy ból głowy. Każdy przypadek wymaga konsultacji lekarza, doraźnie można zastosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, jednak to tylko chwilowe rozwiązanie.

 

Najcięższy, klastrowy ból głowy: