Home > Prezenty > Suszarka do włosów z dyfuzorem – przepis na piękną fryzurę
Suszarka do włosów z dyfuzorem

Suszarka do włosów z dyfuzorem – przepis na piękną fryzurę

Krótszy czas schnięcia włosów nie jest jedyną zaletą suszenia ich przy pomocy suszarki. Włosy uniesione u nasady przez strumień powietrza zyskują na objętości. Dzięki zimnemu nawiewowi włosy stają się bardziej błyszczące, ponieważ domykają się ich łuski. Suszarki mogą też pomóc w rozprostowaniu włosów, ale jeżeli zależy nam uzyskaniu fal, to pomoże nam w tym suszarka do włosów z dyfuzorem. Dyfuzor jest specjalną nakładką na suszarkę, która służy również do układania falowanych lub kręconych włosów. Dzięki dyfuzorowi włosy nie są rozdmuchiwane, ponieważ powietrze tylko je delikatnie i równomiernie rozwiewa. Każda kobieta, która szuka przepisu na piękną fryzurę odnajdzie go podczas pierwszego użycia suszarki do włosów z dyfuzorem.

Jak używać suszarki z dyfuzorem?

Po umyciu włosów najpierw nałóżmy na nie odżywkę i stylizator. Suszenie zacznijmy wtedy, jak tylko odsączymy włosy lub zleci z nich nadmiar wody. Dzięki temu unikniemy ryzyka spuszenia się końcówek. Dla uzyskania większej objętości włosy należy suszyć z opuszczoną głową. W innym przypadku może być ona po prostu przechylona w bok po to, aby włosy swobodnie wpadały do dyfuzora. Teraz najważniejsza część suszenia przy pomocy suszarki do włosów z dyfuzorem. Zbieramy nasadką daną partię włosów i przesuwamy je aż do skalpu. Potem trzymamy je przez około 0,5 – 2 minuty, a następnie ostrożnie odsuwamy dyfuzor i pozwalamy włosom na to, aby delikatnie opadły. Te 3 proste kroki powtarzamy z pozostałymi partiami włosów.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim nie wolno suszyć włosów do samego końca, ponieważ mogłyby się to skończyć efektem tzw. szopy. Podczas suszenia włosów przy pomocy suszarki z dyfuzorem należy korzystać z jak najsłabszego, chłodnego lub lekko ciepłego nawiewu. Wybór między gorącym a zimnym nawiewem to w praktyce wybór między szybszym wysuszeniem, ale też ryzykiem zniszczenia włosów a wolniejszym wysuszeniem, ale też uzyskaniem efektu gładkich i lśniących włosów. Kolejną praktyczną wskazówką jest fakt, że im mniej manewrów wykonanych suszarką podczas suszenia, tym bardziej zadowalający powinien być jego efekt.

Philips HP 8182/00

Aby suszenie i układanie włosów było jak najprostsze i zabierało jak najmniej czasu, duża moc suszarki musi być połączona z dużą prędkością nadmuchu. Philips HP 8182/00 ma moc 2200 W oraz 6 regulowanych ustawień szybkości i temperatury. Tak duży wybór ustawień bardzo pomaga w prezycyjnym ułożeniu idealnej fryzury. Podobnie jak wąski koncentrator, który skupiając wydmuchiwane powietrze i nakierowując je na konkretne obszary pomoże nie tylko w modelowaniu, ale także we wprowadzeniu ostatnich poprawek, czy w wykańczaniu fryzury. Rolą dyfuzora jest m.in. suszenie włosów bez ich uszkadzania, zredukowanie ich skręcania się i zapewnienie pięknych sprężystych fryzur. Zimny nadmuch i pielęgnacja jonowa to kolejne z wielu profesjonalnych funkcji, które posiada niedroga suszarka do włosów z dyfuzorem Philips HP 8182/00.

Babyliss 6611E

Mediolan uchodzi za światową stolicę mody, zakupów i rozrywki. Choć nie każda kobieta może sobie pozwolić na regularne zakupy u Armaniego, Gucciego, czy Versace, to każda może mieć fryzurę jak modelka jednego ze światowej sławy domu mody. Babyliss 6611E to suszarka do włosów z dyfuzatorem, za której jakość i wydajność odpowiada hasło „Made in Italy”. Moc 2220 W i prędkość nadmuchu powietrza dochodząca nawet do 110 km/h to gwarancja efektów jak z salonu fryzjerskiego po codziennym suszeniu. Funkcja jonizacji, nawiew chłodnego powietrza oraz  6 ustawień temperatury i prędkości to wyjątkowy sposób na połączenie skutecznego suszenia z delikatną pielęgnacją włosów. Suszarka z dyfuzorem Babyliss 6611E wykona te odpowiedzialne i niełatwe zadania cicho i precyzyjnie, za każdym razem pozostawiając włosy gładkimi i lśniącymi.

Remington AC9096

Jeżeli szukamy suszarki z dyfuzatorem, która szybko wysuszy nasze włosy oraz doda im blasku i zapobiegnie ich elektryzowaniu się, to Remington AC9096 będzie jednym z najlepszych wyborów. Moc tego modelu sięga aż 2400 W, a przepływ powietrza może mieć prędkość nawet 140 km/h. Trudno sobie wyobrazić, aby takie osiągi miała suszarka do włosów ze słabym silnikiem. Remington AC9096 ma wytrzymały silnik AC, 2 ustawienia prędkości nawiewu i 3 ustawienia temperatury oraz funkcja Turbo boost, która zwiększa prędkość przepływu powietrza o 10%. Możemy korzystać również z zimnego nawiewu dla utrwalenia fryzury, funkcji jonizacji oraz wąskiego koncetratora lub dyfuzora. Kolejnymi zaletami suszarki do włosów Remington AC9096 jest jej łatwe czyszczenie, 3-metrowy przewód i aż 5 lat gwarancji niezawodnego działania.

Co jeszcze oprócz dyfuzora?

Dobrze dobrana suszarka do włosów może pomóć zarówno przy prostowaniu, jak i przy kręceniu włosów.
Wybrany przez nas model koniecznie musi posiadać funkcję zimnego nawiewu. Dzięki niej fryzura będzie zauważalnie gładsza i milsza w dotyku. Jeszcze lepszy efekt można osiągnąć dzięki funkcji jonizacji. Ciepły nawiew (nie gorący!) pomoże nam wystylizować włosy, rozprostować je, a nawet lekko podkręcić lub wywinąć grzywkę. Im więcej dodatkowych wymiennych końcówek i nasadek, tym lepiej. Niezastąpiona będzie np. nie tylko nakładka koncentrująca powietrza, ale także przede wszystkim dyfuzor. To właśnie on jest pomocą nie do przecenienia dla kobiet z falami lub lokami. Przepis na piękną fryzurę kryje się w kolcach dyfuzora. Jeżeli do tej pory suszenie włosów przy pomocy suszarki budziło w nas pewne obawy, to najwyższa pora się do niego przekonać. Suszarka z dyfuzorem na pewno nie zaszkodzi włosom, a nawet sprawi, że będą wyglądały jeszcze piękniej.