Home > Przygoda > Skok ze spadochronem? Spróbuj i ty!

Skok ze spadochronem? Spróbuj i ty!

Zawsze marzyłaś o tym, żeby skoczyć w przestworza ze spadochronem? Wydawało ci się, że to sen raczej nie do spełnienia, gdy nie masz odpowiedniego przygotowania i kondycji? Nic bardziej mylnego! Dzisiaj każdy może przeżyć taką niezwykłą przygodę – wystarczy tylko wybrać skoki w tandemie.Teraz, jeżeli chcesz skoczyć ze spadochronem, nie musisz przechodzić żadnych szkoleń, chodzić do lekarza po zaświadczenia o stanie zdrowia czy poświęcać czasu na treningi. Skoki tandemowe to oferta skierowana do każdego, kto ma na to ochotę i, oczywiście, odwagę. Polegają one na skoku w dwójkę, jak sama nazwa wskazuje – uczestnik skacze wspólnie z instruktorem, dlatego nie trzeba przejmować się o kwestie bezpieczeństwa. Są oni spięci specjalną uprzężą, stosuje się również spadochrony tandemowe z automatami, dlatego ryzyko, że coś pójdzie nie tak, naprawdę jest minimalne. Zabawy za to jest mnóstwo i każdy, kto lubi wyzwania, powinien spróbować!

Niezwykła przygoda także dla ciebie

Zanim jednak zrobi się krok w przestworza, jako uczestnik skoku przechodzi się krótkie szkolenie bezpieczeństwa bezpośrednio przed nim, potem odbiera się sprzęt, w tym gogle oraz kombinezon, a następnie wchodzi się do samolotu. Wynosi on skoczków na wysokość 3000 lub 4000 metrów. Zależnie od wysokości skoku trwa czas swobodnego spadania, czyli tego bez otwarcia czaszy spadochronowej, gdy emocji jest najwięcej. W przypadku 3000 metrów to około 30 sekund, dla 4000 metrów – średnio 60 sekund. Po osiągnięciu określonego pułapu otwiera się spadochron i ma miejsce szybowanie przez około 5 minut aż do miękkiego lądowania na lotnisku.

Całe wydarzenie może być na pamiątkę zarejestrowane na fotografiach oraz na filmie. Wystarczy tylko wykupić odpowiednią opcję w szkole spadochronowej. Wtedy od razu po zakończeniu swojego wyczynu będzie można odebrać materiały i pochwalić się nimi przed swoimi znajomymi – w końcu ze spadochronem nie skacze się codziennie!

Gdzie skoczyć w tandemie?

Skoki tandemowe organizowane są przez szkoły spadochronowe na terenie całej Polski. Aby skoczyć, wystarczy tylko wybrać ofertę i zarezerwować termin. Można to zrobić całkowicie przez internet, dlatego nie trzeba nawet wychodzić z domu. Ceny wahają się od 500 do 1000 złotych zależnie od wybranej opcji. Najwięcej kosztują skoki z 4000 metrów z wideo rejestracją. Warto polować na obniżki, ponieważ dzięki nim za wyjątkową przygodę będzie można zapłacić jeszcze mniej.

Do bezpiecznego skakania w tandemie zaprasza największa w Polsce szkoła spadochronowa Skydive. Organizuje ona skoki już od lat w swojej siedzibie na lotnisku Kruszyn po Włocławkiem, a także w Kamieniu Śląskim oraz w Przasnyszu. Ceny rozpoczynają się już od 549 złotych – dodatkowo czekają liczne promocje. Skok można zarezerwować pod adresem: https://skydive.pl.

Dlatego jeżeli szukasz niezwykłych emocji, w takim przypadku skoki spadochronowe to także coś niezwykłego dla ciebie. Możesz zrobić to teraz bez żadnego specjalnego przygotowania – spróbuj, a na pewno zapamiętasz te emocje na długo!