Home > Kosmetyki > Prosta sprawa
paznokcie

Prosta sprawa

paznokciePodobne pofalowane paznokcie mogą być sygnałem do tego, że na coś chorujemy. Paznokcie, i to jak wyglądają, są zdaniem niektórych, zewnętrznym znakiem tego jak funkcjonuje nasz organizm.

Jeśli wszystko jest w porządku to płytka paznokcia jest gładka, twarda, błyszcząca. Nie ma na niej żadnych szczególnych rys, odbarwień i tego typu zmian, które u zdrowych osób nie występują. Jeśli natomiast dzieje się z nami coś złego, to jest to także widoczne na pazurkach. Wszelkie zmiany mogą być przyczyną niedoboru witamin jak choćby wapnia, czy cynku, wówczas trzeba uzupełnić dietę o produkty bogate właśnie w te witaminki.

Przyczyna może także tkwić w źle funkcjonującej tarczycy i związanych z nią hormonach, w tym wypadku konieczne jest badanie. Przy okazji warto zrobić sobie ogólną morfologię. Innym czynnikiem wpływającym na pofalowane paznokcie, mogą być choroby skóry, w tym łuszczyca, czy grzybica, wizyta u dermatologa jest tutaj niezbędna. Ponadto, i to chyba na początku najważniejsze trzeba się zastanowić na tym jak dbamy o nasze paznokcie. Nie ma co bowiem od razu wyszukiwać jakiś strasznych chorób jeśli tydzień temu zdjęłyśmy tipsy. Prosta sprawa, że nasze paznokcie to odchorują.

Podobnie jeśli chodzi o inne upiększania dłoni żele, hybrydy, jakiś mocniejszy manicure. To wszystko ma największy wpływ. I walory estetyczne mogą nie być wcale takie zadowalające. Warto o tym pomyśleć zanim zdecydujemy się na wizytę u kosmetyczki. Najładniejsze bowiem jest to co naturalne, zdrowe i wypielęgnowane w delikatny sposób.