Home > Prezenty > Prezent dla faceta – łatwizna czy kłopot?

Prezent dla faceta – łatwizna czy kłopot?

Kobiety są z Wenus, a faceci z Marsa. Ponoć to właśnie dlatego nie ma między nami zgody, i tak bardzo różnimy się światopoglądowo, różnie reagując na wiele kwestii. Czy facetowi spodobałby się różowy MiniCooper? Czy kobieta byłaby zachwycona ogromnym zestawem lego Star Wars, w którym należy złożyć Gwiazdę Śmierci? Podobnie może wyglądać samo wybieranie dla siebie prezentów, zwłaszcza jeżeli takie pewniaki jak perfumy, biżuteria czy drogie alkohole, były już wcześniej formą prezentu. Jaki powinien być prezent dla faceta? Spróbujemy odpowiedzieć sobie na to trudne pytanie!

Niech pije!

Zdarza się Wam, że będąc na imprezie, Twój facet znika w tłumie całego towarzystwa, krążąc od jednego rozmówcy do drugiego, z wiecznie pełnym drinkiem? To pewnie dlatego, że czuje się „zerwany z łańcucha” i nasyca się jednocześnie nowymi rozmówcami i drinkiem. Zdarza się również, że Twój samiec potrafi nalać sobie kapkę burbonu lub whisky do meczu lub filmu? To jeszcze nie alkoholizm i nie ma w tym nic zdrożnego, dlatego może fajnym pomysłem na prezent dla faceta byłyby szklanki do whisky? Oczywiście zestaw dwóch lub czterech, tak aby mógł raczyć się trunkiem z kumplami. Coraz częściej słyszy się o whisky-meetingach, podczas których dochodzi do klasycznej zrzutki na wysokogatunkową whisky, a następnie do smakowania szlachetnego trunku. Prezent tego typu umożliwiłby takie spotkania, zwłaszcza jeżeli szklanki do whisky byłbyby ciekawie wykonane i doskonale leżały w dłoni. Są również specjalne odmiany szklanek, które mają wewnątrz specjalną formę, przeznaczoną na lód do chłodzenia napitku.

szklanka-do-whisky-whisky-wedge

Niech się bawi!

W żołnierza! Pierwsze skojarzenie pewnie wyglądało inaczej. Nie drogie Panie, nie chcemy namawiać Was do wyganiania swojego życiowego partnera na cykliczne imprezy (chociaż to niczemu nie szkodzi). Chodzi nam o inny wymiar zabawy. Duża część mężczyzn ma gdzieś z tyłu głowy śpiący zmysł prawdziwego kwatermistrza, skauta czy Rambo, i lubi trochę się pobrudzić na łonie natury. Wszystko zależy od pasji: od wędkarstwa, przez wycieczki po szlakach górskich po nurkowanie czy inne outdoorowe zajęcia. Dajcie mu pobawić się w pradziwego żołnierza, który walczy o przeżycie, nawet jeżeli jest to przejazd rowerem po lesie. Fajnym pomysłem, oprócz oczywiście takich akcesoriów sportowych jak ciuchy, wędka czy kask, może być scyzoryk Victorinox, który jest synonimem zaradności. Prezent dla faceta taki jak szwajcarski scyzoryk rozwinie jego zdolności manualne i da przeczucie, że oto jest gotowy na każdą, nawet najgorszą ewentualność. Nie wiemy czy wiecie drogie Panie, ale taki scyzoryk wystarczy, żeby przeżyć apokalipsę zombie. Wystarczy również do otworzenia piwa…

scyzoryk-victorinox

Niezależnie od tego w jakim kierunku pójdziecie Najmilsze, pamiętajcie o jednym, facet nie potrzebuje wiele uwagi. Czuje się doceniany w chwili kiedy mówicie że nie jest tak pijany jak ostatnio, jest szczęśliwy jak przypominacie mu, aby zabrał wędki i z pewnością radosny, gdy prezentem na urodziny lub gwiazdkę nie jest kolejny swetere i maszynka do golenia. Najważniejszy jest dialog – nie musicie być z jednej planety, wystarczy że wiecie troszkę na temat planet z których oboje pochodzicie. I już!