Home > Ćwiczenia > Plan treningowy. Czym są ćwiczenia aerobowe i dlaczego warto je wykonywać?

Plan treningowy. Czym są ćwiczenia aerobowe i dlaczego warto je wykonywać?

Czy istnieje skuteczniejszy sposób na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej niż ćwiczenia fizyczne? Oczywiście, że nie! Aktywność fizyczna ma mnóstwo zalet. Poprawia funkcjonowanie Twojego organizmu, ujędrnia Twoje ciało i zwiększa Twoją odporność. Jeżeli planujesz zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów, koniecznie zapoznaj się z ćwiczeniami aerobowymi. Co to takiego?

Aerobowy plan treningowy – dobry początek odchudzania

Trening aerobowy wziął swoją nazwę od sposobu, w jaki Twój organizm pozyskuje energię w czasie trwania tego rodzaju ćwiczeń. Aerobowy to inaczej tlenowy, co oznacza, że Twoje mięśnie produkują energię dzięki przemianom tlenowym, w tym samym czasie spalając tłuszcze. Ćwiczenia aerobowe są polecane osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Taka aktywność fizyczna jest świetnym wyborem na początku drogi do szczupłej sylwetki.

Najpopularniejsze sporty aerobowe to m.in.:

  • bieganie,
  • jazda na rowerze,
  • pływanie,
  • aerobic i fitness,
  • biegi narciarskie,
  • rolkarstwo.

Podczas treningu aerobowego chodzi przede wszystkim o intensywność, a nie o nadmierne obciążanie mięśni. Zaletą takiego treningu jest to, że nie skupia się na jednej części ciała, a raczej angażuje bardzo duże grupy mięśni w Twoim organizmie. Przykład? Podczas jazdy na rowerze pracują mięśnie Twoich nóg, pośladków oraz brzucha, a więc ponad połowa Twojego ciała!

Zalety treningu aerobowego

Co da Ci plan treningowy uwzględniający ćwiczenia aerobowe? Korzyści płynących z tego rodzaju wysiłku fizycznego jest naprawdę wiele. Oto tylko niektóre z nich:

  • Do Twoich mięśni i narządów dociera więcej utlenionej krwi.
  • Twoja kondycja oraz wydolność serca i płuc sukcesywnie się polepszają.
  • Twoje żyły stają się bardziej elastyczne.
  • Spalasz tkankę tłuszczową w sposób skuteczny i trwały.

Skuteczny plan treningowy? Koniecznie w połączeniu z dietą!

Jeżeli chcesz schudnąć, pamiętaj, że optymalny efekt uzyskasz tylko wtedy, gdy będziesz działać kompleksowo. Same ćwiczenia to za mało! W parze ze wzmożoną aktywnością fizyczną powinna iść także odpowiednio dopasowana dieta, a także troska o motywację oraz czas na regenerację organizmu. Jeżeli chcesz opracować swój własny program i zredukować swoją wagę w sposób skuteczny i zdrowy, skontaktuj się ze specjalistami GACA SYSTEM, którzy stworzą dla Ciebie szczegółowy plan działania.

Więcej na: http://www.gacasystem.pl/odchudzanie/system-treningowy/