Home > Kosmetyki > Perfumy orientalne Yasmeen

Perfumy orientalne Yasmeen

Świat wschodu nieodmiennie kojarzy nam się z orientalnymi tajemnicami. Któż z nas nie fascynował się baśniami tysiąca i jednej nocy czy nie obmyślał planu zdobycia skarbów Ali Baby. W dzisiejszych czasach, gdy tajemniczość została nam odebrana przez Internet, z kulturą bliskiego wschodu kojarzyć się mogą magiczne, pełne egzotycznych nut zapachy.

Kosmetyki orientu

Czarnookie Arabki z ich cudownymi, błyszczącymi włosami, oraz te kryjące się za szalami, których całe piękno widoczne jest wyłącznie w oczach, każda z nich stanowi osobną tajemnicę. Jak sprawić, aby nasze, słowiańskie rysy zyskały choć odrobinę ich tajemniczości? Jedyne, co ma szansę się udać, to skorzystanie z ich wiedzy i zastosowanie ich kosmetyków. Od lat Polki używają henny do farbowania brwi i rzęs, a często także do przyciemniania włosów. Dlaczego nie spróbować również innych substancji, jak na przykład pudru do włosów, zrobionego z owoców Amla, który nie tylko wzmacnia i przyciemnia włosy, ale także przyspiesza ich porost.

kadzidlowe30

Naturalne wzmocnienie organizmu

A skoro już przy naturalnych kosmetykach jesteśmy, wszyscy znają cudowne właściwości olejku arganowego. Jest idealny w kosmetyce – do nawilżania i regenerowania skóry. Producenci kosmetyków orientalnych od tysiącleci stosują go, aby uczynić kobiety piękniejsze. Masaż tym olejkiem stanowi jeden z etapów rytuału Hammam, do którego zestaw kosmetyków można kupić na przykład w sklepie Yasmeen, jest obowiązkowym elementem tradycji między innymi kultury tureckiej, tak jak sauna jest podstawą tradycji skandynawskiej.

Egzotyczny świat zapachów

Gdy już skóra jest oczyszczona, a włosy odpowiednio dopieszczone, przychodzi czas na kolejny zmysł, nad którym panuje orient – powonienie. Jest oczywistym stwierdzenie, że kraje bliskiego wschodu kojarzą nam się z przyprawami, gdyż to właśnie one stanowiły podstawę handlu dalekomorskiego w dawnych wiekach. Jednak nie można zapomnieć także o świecie perfum, który oczywiście również bazuje na węchu. Wśród zapachów wschodu dominują piżmo, cynamon, szafran, ale także kwiaty, owoce i zioła. Aby przekonać się, jaki zapach powinniśmy wybrać dla siebie, najlepiej jest zamówić próbkę perfum w olejków lub wody perfumowanej i wypróbować na sobie. Przecież każda kobieta, w skrytości ducha pragnie być księżniczką, a czyż to nie te Arabskie są najbardziej tajemnicze i nieprzeniknione, chroniąc swą tożsamość i piękno za zwiewną chustą?