Home > Kosmetyki > Odżywki do rzęs. Czy warto je stosować?

Odżywki do rzęs. Czy warto je stosować?

Wystarczyło prześledzić opinie na temat odżywek do rzęs, żeby móc powiedzieć: „warto je stosować” Choć zwolennicy naturalnych metod i olejków roślinnych nadal sięgają po olej rycynowy, coraz więcej kobiet dostrzega potencjał odżywek. Nic nie wzmocni i nie upiększy rzęs tak dobrze, jak skoncentrowane serum pielęgnujące!

Czas na odżywki do rzęs

Pojawiły się w kosmetyce nie dawno i od razu zawładnęły sercami tysięcy kobiet. Nic dziwnego: mają o wiele więcej zalet niż inne metody podkreślenia rzęs. Od olejków odróżnia je to, że działają na cebulki, a nie tylko na całą długość rzęs. To zasługa precyzyjnego aplikatora. Dzięki niemu składniki odżywcze (witaminy, minerały, aminokwasy, substancje pobudzające wzrost) wchłaniają się wprost w mieszki włosowe. To tam zaczyna się życie każdej rzęsy. Specyfika odżywek do rzęs sprawia, że są naprawdę skuteczne.

Jakie są zalety odżywek do rzęs?

  1. Są bardzo łatwe w użyciu. Cienki pędzelek sprawia, że nałożenie odżywki na rzęsy przypomina malowanie kociej kreski eyelinerem. Każda kobieta powinna sprostać temu zadaniu, zwłaszcza że serum jest zazwyczaj bezbarwne i ekspresowo się wchłania.
  2. Działają na źródło problemu, czyli osłabioną cebulkę. Serum zawsze nakładamy na linię rzęs. Wnika do mieszków, odżywia cebulki i dzięki temu upiększa rzęsy.
  3. Pomagają na wiele problemów z rzęsami. Panuje błędne przekonanie, że odżywki tylko stymulują wzrost, zagęszczają i przyciemniają. Stworzono je, aby upiększać rzęsy, ale oprócz tego zapewniają im też zdrowie. Zapobiegają łamliwości, hamują nadmierne wypadanie, regenerują, pobudzają wzrost nowych rzęs, łagodzą podrażnienia.
  4. Łączą w sobie naturalne składniki z zaawansowanymi rozwiązaniami. W dobrej jakości odżywce znajdziemy witaminy, minerały, ekstrakty roślinne, a nawet olejki.
  5. To bezpieczne rozwiązanie – wystarczy stosować odżywki zgodnie z zaleceniami. Produkt nadaje się nawet dla osób z wadami wzroku, noszących szkła kontaktowe, z wrażliwymi oczami.
  6. Szybko poprawiają kondycję rzęs i trwale upiększają. Serum potrzebuje 2-3 tygodni, aby wzmocnić rzęsy. Po tym czasie efekty zaczynają być z każdym dniem bardziej widoczne. A ze względu na to, że odżywki działają na cebulki, a nie powierzchownie, uzyskane rezultaty są długotrwałe.
  7. Odżywki do rzęs to również oszczędność czasu. Wystarczą 2 minuty dziennie, aby mieć piękne, gęste i długie rzęsy. Nie tracimy czasu na codzienne zmagania ze sklejającym włoski tuszem ani na kosztowne wizyty u kosmetyczki.