Home > Ciąża > Nieskazitelna cera po trzydziestce – co należy wiedzieć?

Nieskazitelna cera po trzydziestce – co należy wiedzieć?

Kiedy kończymy trzydzieści lat zaczynamy coraz uważniej obserwować swoją twarz. Zauważamy pierwsze zmarszczki, przebarwienia i pajączki naczyń krwionośnych. Czy można oszukać czas? Dziś w kwestiach urody i kosmetyki niemal wszystko jest możliwe. Żyjemy w czasach, kiedy procesy związane ze starzeniem się skóry możemy w zauważalny sposób spowolnić i cieszyć się piękną cerą niezależnie od wieku. Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą zdziałać cuda.

Nawilżanie

Jednym z podstawowych problemów ze skórą po trzydziestce jest jej przesuszenie. Dzieje się tak z wielu powodów. Klimatyzacja, centralne ogrzewanie, nadmierne opalanie się, zanieczyszczenie powietrza, używki, wszystkie te czynniki mają wpływ na wygląd naszej cery. Skóra nie wytwarza już kolagenu w dostatecznych ilościach, traci więc wodę znacznie szybciej, a to przekłada się na jej mniejszą elastyczność. Przy kłopotach z wrażliwą i suchą cerą doskonale sprawdzi się krem Emolium. Znajdziemy w nim składniki, które zatrzymują wodę w głębszych partiach naskórka, wygładzają i chronią skórę.

Ujednolicenie kolorytu

Dużym problemem przy cerze dojrzałej są często różne przebarwienia, plamy pigmentowe, a także pękające naczynka krwionośne. U niektórych osób pojawiają się też pierwsze symptomy trądziku różowatego. Cera staje się „nierówna”. Te mankamenty można oczywiście zatuszować, sięgając po silnie kryjący podkład, możemy jednak je zminimalizować poprzez stosowanie kremu nadającego skórze równomierny koloryt. Bardzo skuteczne są kosmetyki z serii Rubialine, przeznaczone do cery skłonnej do rozszerzonych naczynek, z trądzikiem różowatym, wymagającej odżywienia i regeneracji.

Rozświetlenie

Cera u młodej osoby wydaje się świeża, zdrowa i pełna blasku. Z wiekiem jednak traci swoją świetlistość i oprócz nawilżenia wymaga również składników odżywczych, witamin, które będą działały na nią stymulująco. Idealnym rozwiązaniem dla zmęczonej skóry jest serum Auriga Flawo-C. Preparat (dostępny w np. tutaj) bogaty jest przede wszystkim w witaminę C w stężeniu 8 lub 15%, do wyboru, w zależności od wrażliwości skóry. Kilka kropli wmasowanych w skórę rano i wieczorem w zupełności wystarczy, aby rozjaśnić dotychczasowe przebarwienia i „odświeżyć” cerę. Witamina C działa również rewelacyjnie na zmarszczki, dzięki stosowaniu serum stają się mniej widoczne. Warto tu dodać, że efekty są bardzo dobre nawet w przypadku głębokich zmarszczek. Po nałożeniu serum można zastosować także krem z tej samej linii. Dobrze dobrane kosmetyki nie tylko dają efekty wizualne, ale też pomagają naszej skórze, wzmacniają ją, odżywiają, jednym słowem odmładzają.