Home > Przygoda > Nie wyjeżdżaj z domu bez poznania naszych przyjaznych dzieciom wskazówek

Nie wyjeżdżaj z domu bez poznania naszych przyjaznych dzieciom wskazówek

Wielogodzinna podróż może być wyczerpująca dla każdego, zarówno dla kobiet w ciąży, marudnych dzieci, czy zmęczonych swoim towarzystwem przedszkolaków. Poznaj nasz przetestowany na rodzicach poradnik do bezawaryjnego i udanego podróżowania z dziećmi.

Przezornego…

Przed odpaleniem silnika sprawdź, czy fotelik dla dziecka jest poprawnie zamocowany. Statystyki wskazują, że trzy na cztery foteliki nie są poprawnie montowane. Jeżeli podróż ma być bezpieczna zadbaj o apteczkę, dużo wody, latarkę, czy kable rozruchowe. Naładuj telefon i nie zapomnij zabrać ze sobą ładowarki. I koniecznie dobrze wyśpij się przed podróżą.

Wielu kierowców, nie tylko rodziców, zapomina także o sprawdzeniu kluczowego elementu samochodu, który w dłuższych trasach decyduje o bezpieczeństwie – oponach. Koniecznie sprawdź ciśnienie w kołach. Nieodpowiednie ciśnienie spowoduje, że auto więcej spali, a opony szybciej się zużyją. Przy okazji sprawdź stan opony zapasowej. Jeśli nie masz, kup. Skontroluj także głębokość bieżnika. Jeżeli opony nierównomiernie się zużywają lub są zbyt wytarte, lepiej nie ryzykować i zaopatrzyć się w nowy komplet. Tanie opony można łatwo znaleźć w sklepach internetowych, choćby w opony-guru.pl. Pamiętaj, że opony to jedyny element samochodu, który w trakcie jazdy styka się z podłożem. Ich stan ma niebagatelne znaczenie.

Strategiczne pakowanie

Spakuj wszystko to, czego będziesz potrzebować w trakcie jazdy osobno, tak aby nie tracić czasu na szukanie po torbach i walizkach. Podróżując na przykład jesienią, warto mieć przy sobie czapki, płaszcze, czy parasol. Pamiętaj także o tym, aby zabrać przekąski na drogę i zabawki dla dzieci. Pod ręką musisz mieć także napoje. Upewnij się, że zabrałeś ze sobą wszystkie dokumenty: prawo jazdy, przegląd, ubezpieczenie.

Zaplanuj dzieciom grafik

Planując podróż pamiętaj o tym, kiedy twoje dzieci zazwyczaj śpią i jedzą. Można wyjechać na krótko przed obiadem i pozwolić dzieciom zjeść w aucie. Po posiłku powinny skusić się na drzemkę, w czasie gdy ty będziesz przemierzać kolejne kilometry.

Regularne przystanki

W podróżowaniu samochodem piękne jest to, że niemal w każdej chwili możesz się zatrzymać w dowolnym miejscu. Jeżeli jesteś w ciąży rób przerwy co półtorej godziny, aby rozprostować nogi, pochodzić, trochę się porozciągać. Jeżeli podróżujesz z niemowlakiem lub małym dzieckiem, staraj się nie być w trasie dłużej niż kilka godzin. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak dobrze się przygotujesz do podróży, to po drodze i tak będą cię czekać przymusowe przystanki.