Home > Biżuteria > Naszyjnik z Kruka czy bransoletka z muliny?
Bransoletki z muliny

Naszyjnik z Kruka czy bransoletka z muliny?

Biżuteria to jedna z najbardziej uwielbianych przez kobiety ozdób. Nawet jak nie nosimy jej na co dzień lubimy zakładać ją na specjalne okazje – bankiety, bale, wesela, randki. Nic tak nie zdobi kobiety jak piękna i wyjątkowa biżuteria. Przemysł biżuteryjny niezwykle prężnie się rozwija. Elementy biżuteryjne to bardzo wyraźny akcent w trendach modowych. Różnego rodzaju błyskotki znajdziemy na ubraniach (i to nie tylko na wyjściowych sukniach, ale również codziennych bluzkach, koszulach, sweterkach, czapkach), na obuwiu, na torebkach oraz różnych drobnych dodatkach (fitem są opaski, gumki i spinki do włosów).

Gwarancja jakości

Większość błyszczących elementów na butach, ubraniach i dodatkach stanowi biżuteria sztuczna wykonana z metali nieszlachetnych i produkowana w bardzo dużych nakładach. Jest to zupełnie innego rodzaju wyrób niż biżuteria jubilerska. Lata temu biżuterię nosiły tylko osoby o wysokim statusie społecznym, bogaci i sławni, dzisiaj nosi ją każdy. Są jednak zwolennicy tylko biżuterii jubilerskiej wykonanej z typowo szlachetnych, jak złoto, srebro czy platyna. Elementy ozdobne to diamenty, szmaragdy, perły. Oczywiście, cena takich wyrobów jest nieporównywalnie wyższa od wyrobów sztucznych. Jubiler daje nam paroletnią gwarancję na swój produkt. W naszym kraju mamy wiele sławnych firm jubilerskich. Ceniona na rynku europejskim biżuteria Kruk, Apart, Yes, Pandora. Ozdoby tych marek są najwyższej jakości, z pewności każda kobieta znajdzie tam coś dla siebie.

Różnorodność za niższą cenę

Biżuteria sztuczna to całkowicie inny wyrób o bardzo szerokim zastosowaniu. Wykonuje się ją z materiałów sztucznych, często z imitacji srebra lub złota. Bardzo popularne są również molina, rzemień, sztuczna skóra, sznurki. Jeżeli chodzi o elementy ozdobne to jest ich na prawdę ogromna ilość, jedne z wielu to cyrkonie, plastikowe kryształki i perełki, kamyki, piórka, wstążeczki, koraliki i wiele innych. Jest coraz więcej amatorów robiących biżuterię, najpopularniejsze wyroby to kolczyki i bransoletki. Sztuczną biżuterię możemy doczepić do prawie każdej części garderoby, nawet bielizny. Jej wielką zaletą jest o wiele niższa cena niż wyrobów jubilerskich. Niektóre sztuczne błyskotki są bardzo dokładnymi kopiami oryginalnych, markowych towarów. Co prawda ich trwałość jest o wiele gorsza, jednak cena pozwala na kupno nie jednej sztuki.