Home > Kobieta > Najnowsze jesienne trendy

Najnowsze jesienne trendy

Nowy sezon oznacza zmiany w naszej garderobie. Ale czy tej jesieni będą to duże zmiany? Z pewnością poczujemy powiew nowych pomysłów, jednak nie warto robić dużych rewolucji, wystarczy parę akcentów w wyrazistych kolorach. Co nowego w jesiennych trendach?

Będzie ciepło…

Pomimo kapryśnej jesiennej pogody będzie nam ciepło dzięki modnym płaszczom oraz kurteczkom, których nie powinno zabraknąć w Twojej garderobie. Z nawiązaniem do lat 60 tych powracają do nas płaszcze o fasonie pudełkowym. Idealnie sprawdzają się także w sportowych stylizacjach i ukrywają niedoskonałości sylwetki. Z dawnych lat pochodzi też płaszczyk na linię A – delikatnie rozszerzany na dole podkreśla wcięcie w talii. Kolejny sezon króluje fason-tuba, który znakomicie uzupełnia eleganckie stylizacje. Nowością są ciepłe płaszcze szlafrokowe. Szeroki wykładany kołnierz, długość za kolano, a jako zapięcie jedynie szeroki pasek do zawiązania (jak w szlafroku).

Nie zapominajmy o kurtkach. Śmiało możesz wyciągnąć z szafy swoją ramoneskę – przydaje się przez cały rok. Po raz kolejny powróciły kurtki ze sztucznego futra, tak lubiane przez fanki stylu glamour. Są kolorowe, luźne i bardzo ciepłe. Wielu projektantów nawiązało w tym sezonie do stylu militarnego – sportowe fasony z kapturem, charakterystyczna zieleń i czerń pojawiają się zarówno w stylizacjach żeńskich jak i męskich. Dodatkowo, pod wierzchnim ubraniem będą nas grzać ciepłe swetry i kardigany.

Kolory z głębią

Projektanci i styliści już mówią o najmodniejszych kolorach jesiennych stylizacji. Klasyczna szarość, która zawsze jest “na czasie” – preferowane w stylizacjach nawiązujących do męskiej garderoby, poleca się łączenia różnych jej odcieni. Aksamitny, głęboki granat, który nada szlachetności i elegancji każdej tkaninie. Pamiętajmy też o wspomnianej już militarnej zieleni. Nowością będą srebrne, połyskujące elementy garderoby oraz ciekawe zestawienia żółtego z ciepłym różem. Dzięki kolorom gumy balonowej powróci do nas dziecinna beztroska. Niezwykle efektownie i energicznie wyglądają stylizacje w kolorze wykwintnej czerwieni oraz różnych odcienie fioletu. Na wybiegach można zaobserwować nawiązania z lat 50tych, 60tych, 90tych – łączenie elegancji z luzem, dużo kolorów i nietuzinkowych fasonów. Eksperymentowanie i zabawa modą jest wręcz wskazane!