Home > Prezenty > Lista przebojów
Taniec

Lista przebojów

Nie każdy jest melomanem. Choć muzyka towarzyszy większości z nas na co dzień. I to tak nawet okazjonalnie, nieprzymuszenie w radiu, w sklepie, u fryzjera, w samochodzie. Jak się skupimy to gdzieś tam ciut dalej albo odrobinę bliżej jakieś dźwięki są wszechobecne. Nie zawsze jednak odbieramy je jakoś refleksyjnie, nie zastanawiamy się przy każdej nucie co to za utwór, kto to śpiewa, jakie instrumenty itd. najczęściej te przyjemne dla ucha przyciągają po prostu nasza uwagę i staramy się odnaleźć ich autora. Co nie zawsze jest takie proste.
W każdym razie w głowie prawie każdy ma jakąś dłuższą lub krótsza listę przebojów. Nie zawsze potrafimy je nazwać i wskazać wykonawcę, ba najczęściej nie potrafimy. Ale generalnie nie ma to dla nas większego znaczenia. To lubię, a tonie i tyle wystarcza. Zaczyna się problem w momencie gdy trzeba wskazać i wytypować z tej naszej listy  jaka piosenka na pierwszy taniec?

Coś bliskiego sercu pary młodej

W pierwszej chwili pojawia się myśl wiem! Przecież mam tą swoja ulubioną. Hmm, ale jak ona leciała. A może nucę sobie dwie a nie jedną. Jaki tytuł? Nie wiem, nie mam pojęcia, nigdy się nad tym nie skupialiśmy. A przecież piosenka na pierwszy taniec jest bardzo ważna. Od niej zaczyna się cała impreza , od niej zależy jej przyszłość. Poza tym to taka kwintesencja miłości nowożeńców. Jej wyraz, opis za pomocą nut. Bardzo to romantyczne. Tylko nie zmienia faktu, że ciągle nie wiemy jaka piosenka na pierwszy taniec. To jest prawdziwe wyzwanie. Trzeba się skupić, pogrzebać w swoich listach największych hitów, tych które coś znaczą i są dl nas ważne. Piosenka na pierwszy taniec powinna być dźwiękiem serc pary młodej.