Home > Ćwiczenia > Lipofilling – sposób na ciało o jakim zawsze marzyłaś!

Lipofilling – sposób na ciało o jakim zawsze marzyłaś!

Czy wiesz, że chcąc wymodelować sylwetkę możesz wykorzystać do tego własną tkankę tłuszczową? Na czym polega lipofilling i kto może z niego skorzystać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Tkanka tłuszczowa – przyjaciel czy wróg?

Nadmiar tkanki tłuszczowej większości z nas kojarzy się z oponką na brzuchu i nieestetycznymi wałeczkami, które staramy się zamaskować. Tymczasem to właśnie dzięki tkance tłuszczowej możemy powiększyć piersi lub wypełnić zmarszczki.

Lipofilling – co to takiego?

Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Esteticmed lipofilling to zabieg z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej, który do ujędrniania wybranych partii ciała wykorzystuje własną tkankę tłuszczową pacjenta. Zabieg rozpoczyna się pobraniem z okolic ud, brzucha czy lędźwi odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej. Następnie odpowiednio przygotowana i oczyszczona tkanka może zostać wykorzystana do redukcji zmarszczek, powiększenia piersi czy ujędrniania pośladków – mówią specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej z Klinik Bieńkowscy Esteticmed. Zabieg ten sprawdzi się również wtedy, gdy zależy nam na tym, by poprawić wygląd naszych dłoni czy narządów płciowych. Zdaniem doświadczonych lekarzy z Kliniki Esteticmed.pl lipofilling łączy w sobie lifting oraz delikatne wymodelowanie tego obszaru, na który trafi pobrana wcześniej tkanka tłuszczowa.

Jak przebiega zabieg?

Przed rozpoczęciem właściwego etapu zabiegu od pacjenta zostaje pobrana tkanka tłuszczowa, która po odpowiednim przygotowaniu i oczyszczeniu będzie mogła zostać wszczepiona w te partie ciała, którym osoba poddająca się zabiegowi pragnie dodać objętości – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Esteticmed. Jednorazowo od pacjenta pobiera się zazwyczaj od 20-30 ml tłuszczu, który później jest wirowany i oczyszczany z nadmiaru płynów, co pozwala nam uzyskać gotowy do podania materiał. Dla uzyskania najlepszych rezultatów kolejne zabiegi dobrze jest wykonywać w odstępach 3 lub 6 miesięcznych (dokładną liczbę zabiegów oraz czas trwania przerw pomiędzy nimi ustala lekarz prowadzący). Zabieg trwa od 40 do 50 minut, a po jego zakończeniu pacjentka może wrócić do swoich codziennych aktywności.

Czy lipofilling to bezpieczny zabieg?

Dzięki temu, że wszczepiany materiał pochodzi bezpośrednio od pacjenta zabieg ten jest w 100% bezpieczny, a ryzyko wystąpienia alergii czy powikłań praktycznie nie istnieje – zapewniają eksperci z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, co czyni go bezbolesnym dla pacjenta. Jedynym związanym z lipofillingiem ograniczeniem, z którego należy zdawać sobie sprawę decydując się na ten zabieg jest ilość pobieranego jednorazowo tłuszczu – zbyt duża jego ilość może doprowadzić do obumarcia komórek lub powstawania zwapnień. Dlatego w Klinice Esteticmed lipofilling wykonywany jest jedynie przez doświadczonych lekarzy, który mają za sobą bogatą praktykę kliniczną m.in. w Bydgoszczy czy Częstochowie.

Kiedy zauważę efekty zabiegu?

Pierwsze efekty lipofillingu zauważalne są już w ciągu kilku pierwszych dni od zabiegu. Wyraźnie odmłodzona i jędrniejsza skóra, poprawa owalu twarzy, wypełnienie zmarszczek, ujędrnienie policzków i skorygowanie bruzd nosowo-wargowych to niektóre z rezultatów tego szczególnie lubianego przez pacjentki zabiegu – mówią eksperci z Kliniki Esteticmed.pl

Wykonywany w Klinikach Esteticmed lipofilling z powodzeniem może być łączony z innymi zabiegami. Zgłaszające się do nas pacjentki, które mu się poddają często decydują się również na liposukcję czy plastykę nosa – opowiadają specjaliści w dziedzinie nowoczesnej medycyny estetycznej z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Chociaż pacjent może wrócić do domu zaraz po zabiegu, to w trosce o własne zdrowie, jak i dla podtrzymania efektów zabiegu konieczne jest stosowanie się do kilku zaleceń. Dobrze jest pamiętać o schładzaniu i łagodzeniu opuchlizny, która będzie utrzymać się przez kilka dni po zabiegu. Doświadczeni lekarze z Kliniki Esteticmed radzą również, by ograniczyć mimikę twarzy i zrezygnować z uprawiania intensywnego wysiłku fizycznego. Należy także uważać na to, by nie zamoczyć miejsca wkłucia.

Wymodeluj swoje ciało dzięki autoimmunologicznemu i w pełni bezpiecznemu materiałowi. Umów się na wykonywany http://www.esteticmed.pl/kontakt/bydgoszczlipofilling i ciesz się młodszą i bardziej jędrną skórą.