Home > Biżuteria > Lakier do paznokci, jako zwieńczenie ich pielęgnacji
Lakier do paznokci, jako zwieńczenie ich pielęgnacji

Lakier do paznokci, jako zwieńczenie ich pielęgnacji

Zadbane paznokcie podobnie jak skóra dłoni, są podstawą ich pięknego wyglądu i zdrowej kondycji. Należy pamiętać, że dłonie są naszą wizytówką podczas codziennych kontaktów z ludźmi czy wykonywanych czynności. Wskazane jest zatem by przykładać szczególną staranność do zachowania ich właściwej estetyki wizualnej.

Prawidłowa pielęgnacja paznokci

Dbanie o paznokcie powinno opierać się na kompleksowym odżywianiu płytki paznokcia, wycinaniu skórek, a na zwieńczenie efektu wskazane jest muśnięcie ich lakierem, nadającym kolor. Odcień można dobierać wedle indywidualnych potrzeb, mogą być to lakiery matujące lub dodające blasku.

Przed aplikacją lakieru na paznokcie należy w głównej mierze zadbać o to, aby były one gładko wykończone, do czego niezbędny okaże się papierowy pilniczek, delikatnie nadający kształt, a przy tym nie niszczący struktury paznokcia, na co może wpłynąć jego metalowy odpowiednik. Równa płytka paznokcia oraz wycięte skórki wraz z widniejącym lakierem to idealne połączenie, by cieszyć się pięknym wyglądem dłoni.

Jak wybrać dobry lakier do paznokci?

Kwestia ta nie jest wcale prosta do rozwiązania. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby płytka paznokcia oraz jej okolice wyglądały estetycznie i były w zdrowej kondycji. Tylko wtedy, aplikując lakier, zagwarantujemy im oraz dłoniom piękny wygląd. W momencie, gdy paznokcie nie są we właściwej formie, rozdwajają się, pękają, a skórki nieestetycznie odstają, trzeba najpierw pozbyć się tych defektów. Należy stosować specjalne odżywki, by przywrócić paznokcie do tzw. porządku.

Jeżeli chodzi o wybór lakieru do paznokci, tutaj dosłownie mamy pole do popisu. Możemy wybierać pomiędzy lakierami matowymi, a dodającymi blasku. Nadającymi głębię intensywnego koloru lub tylko delikatnie zabarwiającymi. Obecne są lakiery pękające, ale również przeznaczone do specjalnego zdobienia. Wykorzystane mogą być również wszelkiego rodzaju naklejki czy aplikacje. Wszystko wedle osobistego gustu oraz okazji.

Ważne jest, bez względu na rodzaj efektu końcowego, długotrwałość takiego upiększania paznokci. To, by lakier utrzymał się długo, bez konieczności poprawy. Warto dlatego zaopatrzyć się w lakiery przez kogoś polecone, sprawdzone lub oznaczone komunikatem trwałego efektu.

Kształt paznokcia a jego stylizacja

Nie ma specjalnych wytycznych, które wymagają by jedne kolory nakładać na taki kształt paznokcia, a pozostałe na jeszcze inny. Wszystko wedle osobistych upodobań i chęci. Nadanie im jednak oczekiwanego kształtu wzmocni efekt i naturalny urok dłoni. Pośród kształtów wyróżniamy:

  • owal
  • kwadratowy owal
  • migdał
  • okrągły
  • kwadrat

Lakiery od L’Oreal Paris

Firma L’Oreal proponuje dwa rodzaje lakierów do paznokci.
Color Riche Les Blancs to występujące w 5 odcieniach unikatowe lakiery, opracowane wedle innowacyjnej technologii. Doskonała formuła i konstystencja umożliwia łatwą i równomierną aplikację, eliminując efekt grudek na płytce paznokcia. Specjalnie dobrane pigmenty gwarantują wyraźny i trwały kolor.
Color Riche Le Vernis występuje w 20 odcieniach, również opracowanych na najwyższych standardach w trosce o profesjonalny wygląd paznokci i dłoni. Zamknięte w wygodnej buteleczce, zapewniają dokładne pokrycie płytki, przy nadaniu długotrwałego, intensywnego koloru. Forma żelu gwarantuje łatwą aplikację, do czego przyczynia się także specjalna konstrukcja pędzelka – zaokrąglony i płaski. Swoją innowacyjność zawdzięcza obecnym pigmentom, odpowiedzialnym za głębie koloru. Polimery natomiast wpływają na długotrwały efekt idealnego pokrycia.
Więcej na stronie: http://www.lorealparis.pl/makijaz/paznokcie/color-riche-les-blancs/852.aspx