Home > Prezenty > Kartki świąteczne

Kartki świąteczne

Wysyłanie kartek świątecznych w ostatnich latach stało się mniej popularne. Odkryliśmy jak wygodne jest przekazywanie życzeń okolicznościowych przez smsy, maile, wiadomości na portalach społecznościowych, istnieją nawet dodatkowe aplikacje, które przypominają o specjalnych okazjach lub automatycznie wysyłają standardową e-kartkę naszym znajomym. Lubimy szybkie i łatwe rozwiązania, dlatego też życzenia w formie elektronicznej szybko zajęły miejsce tradycyjnych papierowych kartek, jednak nie na długo.

Niezapomniana tradycja

Tradycyjna kartka świąteczna ma wiele zalet, jedną z nich jest wielka radość jaką sprawia otrzymanie życzeń w takiej formie. Współcześnie ciągle narzekamy na brak czasu, ten pośpiech przekłada się na wiele dziedzin życia codziennego. Chcemy szybko i wydajnie pracować, szybko załatwić swoje sprawy, szybko się najeść, schudnąć, wyleczyć itd.. Brakuje czasu na takie gesty, jak wysyłanie życzeń, często zapominamy o bliskich w święta lub w ich urodziny. Standardowy sms, czy e-kartka jest sygnałem, że druga osoba pamięta, ale kartka tradycyjna świadczy o tym, że ktoś pamięta i chciał nam zrobić niespodziankę, przyjemność. Więcej czasu trzeba poświęcić na wypisanie osobistych życzeń, pozdrowień, na samo wysłanie – przecież musimy przejść się na pocztę lub do najbliższej skrzynki. Tradycyjne kartki stanową pamiątki rodzinne, często są kolekcjonowane. Dzisiaj ten piękny zwyczaj wraca, powoli zaczynamy dostrzegać jak dużą wartość mają tradycje, jak wiele radości i satysfakcji nam sprawiają. Kartki świąteczne i okolicznościowe powróciły w nowej i jakże wyjątkowej odsłonie.

Wyjątkowa kartka

Kartki papierowe są wykonywane różnymi technikami plastycznymi. Można je wykonać samodzielnie, jeżeli dysponujemy czasem oraz materiałami. Istnieje wiele form papieroplastyki, które można wykorzystać tworząc taką kartkę – decoupage, quilling, scrapbooking i wiele innych (coraz powstają nowe). Pełne uroku są kartki świąteczne wykonane przez dzieci klasycznymi technikami, jak wydzieranka, kolorowanka – to wspaniała zabawa dla najmłodszych, możne stać się tradycją przedświątecznych przygotowań. Dla osób, które wolą kupić kartki jest bogata oferta gotowych produktów. Najwięcej oryginalnych propozycji znajdziemy w internecie, np. na www.Kartkaswiateczna.pl. W ofercie są przepiękne kartki bożonarodzeniowe i noworoczne wykonane najnowszymi technikami drukarskimi – druk przestrzenny, laserowe cięcia, wytłaczanie, tłoczenie, druk cyfrowy. Oferowane są eleganckie i unikatowe kolekcje, można także stworzyć swój własny projekt. Taka kartka sprawi, że nasze życzenia świąteczne będą wyjątkowe i zapamiętane na dłużej.