Home > Dom > Jakie garnki emaliowane są najlepsze?

Jakie garnki emaliowane są najlepsze?

Aktualnie garnki emaliowane najczęściej kojarzone są z kuchnią mamy czy babci. Teraz w niemal każdym domu królują naczynia stalowe. Pomimo to, wiele Pań domu kultywuje tradycję używania wyrobów emaliowanych. W ostatnich latach emalia weszła na poziom wyższy niż kiedykolwiek wcześniej, a wśród faworytów znalazły się garnki od czeskiej marki Belis. Nad produktami Belis pracują szeregi inżynierów technologii, projektantów oraz pracowników produkcyjnych, dla których emalia jest nie tylko pracą, ale i pasją. Marka Belis to garnki emaliowane najwyższej jakości.

Czy garnki emaliowane są bezpieczne?

Powłoka naczyń emaliowanych nie wchodzi w reakcję z żywnością i nie wydziela szkodliwych substancji. Dzięki temu garnki emaliowane są całkowicie bezpieczne dla dzieci, osób starszych i alergików. Dodatkowo w garnki emaliowanych można bezpiecznie przechowywać żywność, nawet przez kilka dni bez obaw, że potrawa zmieni smak lub zapach. Powłoka emaliowana jest bardzo wytrzymała. Naczynia są odporne na kwasy i wysokie temperatury, można je stosować nawet w piekarniku. Powłoka emaliowana uniemożliwia rozwój bakterii, jest łatwa w utrzymaniu w czystości i higieniczna. Garnki emaliowane są także bardzo wytrzymałe i jeśli będziemy odpowiednio o nie dbać, to pozostaną z nami na wiele lat. Należy jednak pamiętać, aby dbać o powierzchnię emaliowaną, nie powinno się jeździć po niej stalowymi przyborami kuchennymi, ani szorować ostrymi myjkami.

Garnki Belis – najlepszy wybór?

Dlaczego garnki marki Belis są tak dobre? Wystarczy podać prosty przykład. Najtańsze garnki w supermarkecie wykonane są z blachy o grubości około 0,4 mm. To zdecydowanie za mało, aby zapewnić komfort gotowania. Blacha powinna mieć przynajmniej 1 mm grubości. Wie o tym marka Belis i dlatego każdy ich garnek ma grubość minimum 1,2 mm. Dodatkowo Belis posiada także specjalne zestawy garnków premium, które wykonane są z blachy o grubości 2 mm. Do takowych należy zestaw garnków emaliowanych Belis LUX. Warto pamiętać, że dobre garnki emaliowane muszą być ciężkie, ponieważ ich korpus powinien powstać z grubego kawałka blachy.

Wyjątkowe powłoki emaliowane Belis

Można by pomyśleć, że powłoka emaliowana to emaliowana i tyle… ale nie! Każda firma… ba! Każda linia garnków emaliowanych może mieć całkowicie inną powłokę, lepszej lub gorszej jakości. Tania emalia często bardzo źle znosi najmniejsze zarysowania, a potrawy takie jak buraczki natychmiast wywołują na niej przebarwienia. Marka Belis postanowiła stanąć na wysokości zadania i przygotować powłoki, którym te problemu nie będą straszne. Właśnie dlatego powstała specjalna, twarda powłoka Symbio, która jest odporna na kwasy i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Ciekawym rozwiązaniem jest także emaliowana powłoka ETC, co jest skrótem od angielskiego zwrotu „Easy to Clean”. Skrót ten oznacza, że powłoka jest banalnie prosta do umycia, wręcz sama dba o swoją czystość, a my nie musimy martwić się o przebarwienia.

 

Linki:

Garnki emaliowane https://naczynia.olkusz.pl/garnki-emaliowane

Marka Belis https://naczynia.olkusz.pl/pl/producer/Belis/102

Zestaw garnków emaliowanych Belis LUX https://naczynia.olkusz.pl/pl/p/Komplet-garnkow-emaliowanych-LUX-czarny-4-el.-Belis/7169