Home > Odchudzanie > Jaką bieżnię do 2000 zł kupić?

Jaką bieżnię do 2000 zł kupić?

Jeśli myślisz nad poprawą swojej kondycji lub nad zrzuceniem zbędnych kilogramów, najlepszym na to sposobem – oprócz diety – jest aktywność fizyczna. Nie każdy z nas ma czas na codzienne, poranne bieganie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest domowa bieżnia. Można ją kupić w każdym sklepie ze sprzętem sportowym, jednak warto wiedzieć, który model wybrać? Różnorodność jest bowiem ogromna.

Funkcje bieżni

Bieżnia powinna być wyposażona w kilka podstawowych funkcji, umożliwiających codzienne treningi, ale także pozwalających monitorować intensywność ćwiczeń. Ma to znaczenie szczególnie w początkowej fazie, gdy nie potrafimy jeszcze precyzyjnie określić czasu aktywności czy też tempa. Idealnym rozwiązaniem będzie więc urządzenie, które pokazuje przebyty dystans, spalone kalorie, ale także czas ćwiczeń. Warto zainwestować, w czym pomoże szybka pożyczka, w bieżnie wyposażoną w komputer z automatycznymi trybami aktywności. Na czym one polegają?

Sprzęt, dzięki zaprogramowanym rodzajom ćwiczeń, samodzielnie reguluje tempo, czas oraz intensywność. Wystarczy wybrać interesujący was program, a bieżnia zacznie poruszać się zgodnie z wcześniej ustalonymi parametrami. Nie trzeba niczego regulować ani ustawiać. Po przebyciu określonego dystansu lub po upływie zaprogramowanego czasu urządzenie poinformuje użytkownika o zakończeniu ćwiczeń. Co więcej, komputer rejestruje wszystkie treningi, dzięki czemu możecie z łatwością śledzić swoje postępy.

Bezpieczeństwo

W kwocie do 2000 złotych znajdziecie doskonałe bieżnie, produkowane przez uznane na rynku marki. Dbają one o bezpieczeństwo użytkowników, dlatego wyposażane są w specjalne czujniki, przypinane do ubrania. Jaka jest ich rola? W przypadku intensywnych ćwiczeń, czyli szybkiego biegu, możemy się na przykład poślizgnąć. Aby zminimalizować ryzyko bolesnych skutków upadku, bieżnia samodzielnie się zatrzyma, gdy tylko mocniej pociągniecie za linkę łączącą czujnik z urządzeniem.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest materiał, jakiego użyto do wyprodukowania bieżni. Sprawdźcie już w sklepie, czy guma nie jest śliska, a jej szerokość jest wystarczająca do komfortowego biegania. Należy także pamiętać o maksymalnym obciążeniu bieżni. Jest ono określane przez producenta w instrukcji obsługi, a często także na tabliczce umieszczonej na urządzeniu. Jeśli na drodze do zakupu sprzętu sportowego stoją przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z pomocy szybkiej pożyczki.