Home > Kosmetyki > Jak wybrać wysokiej jakości olejek do masażu?
Olejek do masażu

Jak wybrać wysokiej jakości olejek do masażu?

Stosowanie masażów ciała wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi, zarówno dla ciała, jak i psychiki. Aby masaż mógł jednak być skuteczny, a zarazem całkowicie bezpieczny, konieczne jest używanie specjalnych olejków. Na co należy zatem zwracać uwagę, dokonując wyboru tego rodzaju produktu?

Zapobiegaj reakcjom alergicznym

Przede wszystkim przed zakupem warto się upewnić, że wybrany olejek nie wywoła reakcji alergicznej organizmu. Takie ryzyko uda się zminimalizować w przypadku ograniczenia wyboru do ekologicznych olejków, zawierających wyłącznie naturalne składniki. Ważną kwestię stanowi również brak sztucznych substancji koloryzujących oraz składników pochodzenia zwierzęcego. Dla pewności warto zawsze przed rozmasowaniem olejku po całym ciele, nałożyć na skórę jego nieznaczną ilość.

Zwróć uwagę na konsystencję

W celu uniknięcia podrażnień podczas masażu, świetnie swą rolę spełniają olejki o stosunkowo tłustej konsystencji. Sprawiają one, że zabieg masażu staje się znacznie przyjemniejszy, a co najważniejsze zupełnie bezpieczny.

Olejki do aromatoterapii

Cechą idealnego olejku jest następnie jego nietuzinkowy zapach, wprowadzający masowaną osobę w stan błogiego relaksu. Poczucie wyczerpania i napięcia psychicznego doskonale uda się zniwelować za sprawą olejków o aromacie pomarańczy, aloesu lub lawendy. Na pobudzenie organizmu do działania korzystnie wpływają natomiast olejki o intensywnym zapachu goździków czy też cynamonu. Olejki mogą również pełnić rolę afrodyzjaków. Doskonale pod tym względem sprawdza się zwłaszcza produkt na bazie drzewa sandałowego.

Zdrowotne właściwości olejków

Sięgać po olejki wspomagające masaż powinni również ci wszyscy, którym zależy na licznych korzyściach zdrowotnych, jakie niesie ze sobą ich stosowanie. Zwłaszcza produkty na bazie owoców stanowią bogate źródło minerałów, witamin oraz spowalniających starzenie antyoksydantów. Na zdrowy wygląd skóry w dużym stopniu wpływa obecność w olejku witaminy D oraz E, a także żelaza. Nakładanie olejków zauważalnie podnosi ponadto odporność organizmu oraz sprawia, że skóra staje się gładka, zdrowa i jędrna. Dobrze dobrany olejek pozwala także pozbyć się cellulitu oraz nieestetycznych przebarwień z powierzchni naskórka.

Wszystkie opisane w artykule właściwości posiadają olejki do masażu Juventas. Firma ta posiada w swojej ofercie produkty w niezwykle zróżnicowanych liniach zapachowych, dlatego łatwo dokonasz ich wyboru z uwzględnieniem własnych potrzeb i preferencji. Co niezwykle istotne, olejki te są pozbawione wszelkich konserwantów oraz szkodliwych substancji koloryzujących. Oprócz tego wyróżniają się sporą wydajnością oraz wygodnym pojemnikiem z dozownikiem.