Home > Ćwiczenia > Jak skutecznie pozbyć się cellulitu, czyli czy warto inwestować w kremy ujędrniające?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu, czyli czy warto inwestować w kremy ujędrniające?

Cellulit może być wynikiem niewłaściwej diety, bogatej w fast foody, kolorowe, gazowane napoje, tłuste potrawy. Inną przyczyną kanapowy tryb życia, brak ruchu i aktywności. Do tego używki w postaci alkoholu i na udach powstaje pomarańczowa, znienawidzona skórka. Opinie na temat tego czy można się jej skutecznie pozbyć są różne. Jedno jest pewne, dobry krem ujędrniający, ruch i zmiana diety, zminimalizują problem.

Antycellulitowy, odchudzający czy ujędrniający?

Jaki krem wybrać, który będzie najskuteczniejszy w walce z cellulitem? Przy wyborze koniecznie kieruj się składem oraz konsystencją kosmetyku- to istotne, bo jeśli długo się wchłania, to szybko z niego zrezygnujesz. Kremy ujędrniające, poprawiające elastyczność skóry, zawierają różne składniki, w tym silikony, które natychmiastowo dają uczucie odżywionej, elastycznej, gładkiej skóry. Co prawda efekt ten utrzyma się tylko do kolejnej kąpieli, ale dzięki temu, że efekt jest natychmiastowy, mamy większą motywację do stosowania kremów antycellulitowych. Dobry balsam antycellulitowy zawiera w swoim składzie L-karnitynę, która rozprawia się z niechcianym na udach tłuszczem. A dzięki obecności innychskładników aktywnych, jej działanie jest skuteczniejsze. Nowoczesne preparaty antycellulitowe coraz częściej zawierają w swoim składzie ekstrakt z lotosu, który wygładza skórę. Połączenie obydwu składników daje widoczne efekty, przy regularnym stosowaniu. Balsam ujędrniający, by spełniał swoją funkcję musi działać na głębsze warstwy skóry, rozprawiając się z niechcianym tłuszczem i wygładzając skórę.

Dieta i ruch

Codzienne stosowanie dobrego kremu antycellulitowego pomaga pozbyć się pomarańczowej skórki. Jeśli chcesz osiągnąć jeszcze lepsze efekty w krótszym czasie. To pora pomyśleć o zmianie diety oraz wprowadzeniu większej aktywności fizycznej w swoje życie. Dzięki ćwiczeniom szybciej spalisz tkankę tłuszczową, a krem będzie aktywniej działał.

Kremu ujędrniającego należy używać systematycznie, każdego dnia po kąpieli. Wówczas ma to sens i przyniesie efekty!