Home > Biżuteria > Hand made wraca do łask
Hand made wraca do łask

Hand made wraca do łask

O tym, że znalezienie wyjątkowej biżuterii w znanych sieciówkach jest niemal niemożliwe miała zapewne okazję przekonać się niejedna z kobiet. Nie mówiąc już o niepowtarzalnym egzemplarzu, który można by posiadać na wyłączność i nie martwic się o to, że na ważnym dla nas wydarzaniu pojawi się ktoś w takim samym zestawieniu. Ta nisza na rynku modowym zostaje jednak coraz szybciej zapełniana nie tylko przez niezależnych twórców.

Kreuj swoją biżuterię

Producenci biżuterii wyszli naprzeciw wszystkim tym, którzy od dawna pragnęli posiadać unikatowe egzemplarze na wyłączność. A wszystko to za sprawą internetowego konfiguratora, który daje nam możliwość złożenia z pojedynczych elementów wisiorka czy bransoletki o jakiej od dawna marzyliśmy. Marka Mokobelle pozwala nam na łączenie rozmaitych nitek, kamieni, łańcuszków czy zawieszek. Tak osobisty, a zarazem profesjonalnie wykonany i złożony dodatek stał się obiektem pożądania kobiet, które polegają na własnym guście i cenią sobie indywidualizm.

Jeżeli jednak jesteś osobą obdarzoną zdolnościami manualnymi, stworzenie biżuterii dla siebie od A do Z nie powinno stanowić dla ciebie problemu. Wśród wielu technik tworzenia, z pewnością wybierzesz którąś dla siebie.

Techniki rękodzielnicze

Jedną z nich jest technika sutaszu będąca rodzajem splotu rozmaitych (zazwyczaj materiałowych) nitek łączonych z kamieniem. Niestety, jest to niezwykle wymagające zajęcie, któremu poświęcić mogą się wyłącznie panie posiadające pokłady cierpliwości oraz wolnego czasu. Efekt misternie plecionych części potrafi być jednak imponujący.

Inną techniką ręcznego wykonywania biżuterii jest metoda filcowania, spośród których wyróżniamy filcowanie na sucho i na mokro. Do stworzenia tego typu biżuterii można także wykorzystać gotowe arkusze filcu, z których wycinamy poszczególne elementy i je składamy.

Zabawa z tworzeniem biżuterii – czy to za pomocą konfiguratora, czy też autentycznych narzędzi i fabrykatów może być źródłem ogromnej radości wynikającej z kreatywnego spędzania wolnego czasu. Przekonaj się sama!