Home > Zdrowie > Daj sobie pomóc
problem

Daj sobie pomóc

problemImpotencja seksualna nadal jest tematem tabu. Jest to wstydliwa dolegliwość, i najchętniej panowie unikają rozmów na ten temat. Nie prowadzi to do niczego dobrego bowiem, często rozmowa ze specjalista może zaradzić na wszelkie problemy tego typu. Impotencja seksualna swoje podłoże ma więc najczęściej w psychice. Są różne okoliczności, które negatywnie wpływają na zdolności seksualne, czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jedno wydarzenia, wypowiedziane słowa, stres, przeżycia o różnym charakterze, to najczęstsze źródła tej niepożądanej dysfunkcji.
Szkoda, że świadomość na ten temat jest ciągle tak mała. Jakby zdolności do uprawiania seksu były jakimiś szczególnymi mocami przysługującymi najlepszym. Zaś ich tymczasowe osłabienie, miało znaczyć o utracie męskości. To nie powinny być wstydliwe sprawy. Owszem, nie trzeba opowiadać o swoich schorzeniach każdej napotkanej osobie. Może i nie ma czym się chwalić. Ale na pewno trzeba rozmawiać z najbliższymi i wspólnie starać się rozwiązać to co nam nie pasuje. Zamykanie się w sobie, udawanie, że nie ma problemu, do niczego pozytywnego nie prowadzi. Pogłębia tylko i tak już przykrą sytuację.

Ponadto, zwierzając się z tego co nas gryzie, dowiadujemy się, że impotencja seksualna jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Żyjemy w taki czas, gdzie nerwy, szybkość życia, brak sportu, złe odżywianie, alkohol, papierosy i inne używki, ale także lekarstwa powodują różne choroby i niedomagania. To nie jest nic nowego, ani tym bardziej wstydliwego. Nic co ludzkie nie jest nam obce. Nie ma więc co rozważać na tysiące sposobów i zamęczać się w samotności. Trzeba dać sobie pomóc, by móc znowu wrócić do formy. To wbrew pozorom wcale nie jest trudne.

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*