Home > Kosmetyki > Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym w pytaniach i odpowiedziach

Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym w pytaniach i odpowiedziach

Chcesz, by Twoja skóra znów była gładka i jędrna? Marzysz o cerze bez żadnych niedoskonałości? Pragniesz spojrzeć w lustro bez obaw, że znów zobaczysz zmarszczki, kurze łapki lub obwisłą skórę? W takim razie już dziś umów się na wykonywany w Klinikach Ziemlewski wampirzy lifting i nie martw się tym, że upływ czasu zostawi swój ślad na Twojej twarzy!

Co wspólnego ma osocze bogatopłytkowe z regeneracją skóry?

Znajdujące się we krwi płytki zawierają czynniki wzrostu, które wpływają na wygląd skóry – inicjują procesy jej gojenia się i regeneracji – wyjaśniają eksperci z Klinik Ziemlewski. Osocze bogatopłytkowe ma kluczowe znaczenie dla odnowy i odbudowy tkanek (w tych procesach bierze udział ponad 60 czynnych biologicznie substancji znajdujących się właśnie w osoczu bogatopłytkowym). Warto wiedzieć, że stężenie płytek w osoczu jest o wiele większe niż w krwi (w zależności od metody pobrania może być ono dwukrotnie lub nawet kilkunastokrotnie wyższe) – twierdzą lekarze z Klinik Ziemlewski. Co oczywiste, im wyższe jest stężenie płytek krwi w osoczu, tym lepsze są efekty zabiegu. Działanie samego osocza polega na aktywacji różnych typów komórek przez wspomniane już czynniki wzrostu – im jest ich więcej, tym bardziej widoczny efekt regeneracji i odnowy skóry uzyskamy – przekonują specjaliści z Klinik Ziemlewski.

Osocze bogatopłytkowe pełni funkcję budulcową w stosunku do keratynocytów (komórek naskórka, włosów) i fibroblastów (komórek skóry) oraz komórek śródbłonka naczyń, przez co jest ono wykorzystywane w tych zabiegach medycyny estetycznej, których celem jest przeciwdziałanie starzeniu się skóry. Osocze bogatopłytkowe może również zostać zastosowane w leczeniu wypadania włosów. Jak wyjaśniają eksperci z Klinik Ziemlewski jest to możliwe dzięki temu, że znajdujące się w płytkach krwi czynniki wzrostu stymulują mieszki włosowe i przeciwdziałają wypadaniu włosów.

Czy dzięki krwi można pozbyć się zmarszczek?

Oczywiście, terapia osoczem bogatopłytkowym pozwala nie tylko usunąć zmarszczki, lecz także przebarwienia, bruzdy i zmiany potrądzikowe. Sekret usuwania zmarszczek za pomocą krwi własnej pacjenta tkwi w osoczu bogatopłytkowym, które bierze czynny udział w procesach odnowy komórek naskórka i skóry właściwej, aktywuje syntezę kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i przyspiesza procesy gojenia się i odbudowy tkanek – mówią specjaliści z Klinik Ziemlewski. Widocznym efektem tych wszystkich procesów jest wyraźnie odmłodzona, gładka i przyjemna w dotyku skóra.

Czy wampirzy lifting jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo zabiegu wynika z tego, że w jego trakcie wykorzystywany jest materiał pochodzący bezpośrednio od pacjenta, który nie wywołuje alergii ani reakcji immunologicznych. Dobrze przygotowane i właściwie podane przez doświadczonego lekarza osocze nie powoduje żadnych działań niepożądanych – zapewniają fachowcy w dziedzinie medycyny i ginekologii estetycznej z Klinik Ziemlewski. Wykonywane w Klinikach Ziemlewski zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego to naturalna, bezpieczna i prawie bezbolesna metoda walki z oznakami starzenia się skóry – dodają eksperci.

Gdzie może zostać wstrzyknięte osocze bogatopłytkowe?

O ile nie istnieją ku temu określone przeciwwskazania kliniczne, to osocze bogatopłytkowe może zostać podane wszędzie tam, gdzie skóra wymaga odmłodzenia i regeneracji. Najczęściej zabiegowi poddawane są takie partie ciała jak twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, dłonie, ramiona, brzuch czy uda – wyliczają specjaliści z Klinik Ziemlewski. W każdym z tych przypadków osocze bogatopłytkowe poprawi elastyczność i napięcie skóry, przywróci jej właściwy poziom nawilżenia oraz pobudzi ją do regeneracji. Ten powszechnie dostępny (posiada go każdy z nas) „eliksir młodości” wygładzi również zmarszczki i fałdy, ujednolici koloryt skóry (pojawiające się samoistnie przebarwienia są jedną z oznak starzenia się skóry) oraz przyspieszy procesy gojenia się tkanek – mówią lekarze z Klinik Ziemlewski.
Przeciwdziałaj starzeniu się skóry, poddaj się terapii osoczem bogatopłytkowym i patrz jak Twoja twarz z dnia na dzień staje się piękniejsza. Spełnij swoje marzenia o atrakcyjnym wyglądzie i ciesz się gładką i wyraźnie młodszą skórą jakiej zawsze pragnęłaś!

Artykuł przygotowany we współpracy z http://klinikiziemlewski.pl/nasze-szkolenia

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*