Home > Kosmetyki > Uciążliwy problem
Skóra twarzy

Uciążliwy problem

Pielęgnacja skóry problematycznej to często prawdziwa udręka. Szczególnie we znaki daje się cera tłusta, trądzikowa, łojotokowa. Zwykle przy mocno przetłuszczającej się cerze są krostki, zaskórniki i rozszerzone pory. Niektórzy muszą uporać się ze wszystkim naraz. Jest to bardzo trudne, ponieważ często krosty i zaskórniki zamieniają się w stany zapalne, które potrafią uprzykrzyć życie. Jak pielęgnować taką skórę? Jakich preparatów używać?

Trudna walka

Przy stanach zapalnych trzeba koniecznie skonsultować się z lekarzem. Nasilony trądzik może pozostawić po sobie ślady na bardzo długo. Dermatolog pomoże nam dobrać odpowiednie preparaty pielęgnacyjne i kuracje antybiotykową od wewnątrz. Trądzik ma różne oblicza, aby skutecznie z nim walczyć niezbędna jest właściwa diagnoza. Najczęściej są to powikłania związane ze złą pracą hormonów. Zwykle problemy tego rodzaju zaczynają się w okresie dojrzewania i czasami niestety trwają latami. Trzeba pamiętać, że skóra tłusta z problemami jest również bardzo wrażliwa i często podrażniona przez środki mające na celu wysuszanie krost. Skóra wrażliwa potrzebuje specjalnej i delikatnej kuracji, dlatego tak ważna jest konsultacja specjalisty, który naprowadzi nas na dobry tor.

Dermokosmetyki

W przypadku mniej nasilonego problemu trzeba dobrać odpowiednią linię dermokosmetyków. Przy takich przypadłościach trzeba być cierpliwym i wytrwałym. Kosmetyki do pielęgnacji skóry problematycznej znajdziemy w każdej aptece i w dobrych drogeriach. Są to droższe preparaty niż zwykłe kosmetyki, jednak warte swojej ceny. Dermokosmetyki nie tylko pielęgnują cerę, ale też ją leczą. Konieczne jest dobranie preparatu odpowiednio do typu skóry. Wiele marek wprowadziła linie przeznaczone dla skóry tłustej, trądzikowej, łojotokowej i wrażliwej. W znanych nam aptekach możemy poprosić o próbki produktu, najlepiej jest jednak przetestować przez miesiąc jeden krem, tonik, żel, wtedy mamy pełny obraz działania kosmetyku. Dla mocno skrępowanych swoim trądzikiem pań są bardzo dobrze kryjące kremy i podkłady, które nie podrażniają skóry i dają matowy efekt.

1 komentarz

  1. Należy unikać alkoholu,bo za bardzo wysusza,stosować zamiast kremów emulsje,są płynnej konsystencji i zawsze się wchłaniają.Sprawdzać przed zakupem skład danego produktu, nie może zawierać Parafinum Liqidum, Castrol Oil,Petrolatum.Mineral oil(to są pochodne ropy naftowej) występujące w 90% kosmetyków drogeryjnych i często aptecznych.

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*