Home > Kosmetyki > Sztuka wizażu
Sztuka wizażu

Sztuka wizażu

Coraz więcej osób zajmuje się wizażem i stylizacją. Dzisiaj rynek kosmetyczny oferuje nam mnóstwo produktów o zróżnicowanej jakości i cenie, bardzo łatwo się w tym pogubić i ulec magicznej mocy reklamy. Dlatego też decydujemy się na porady i usługi specjalistów. Wizażysta nie tylko nas pięknie pomaluje, ale też doradzi jakie kosmetyki do makijażu są warte swojej ceny i naszej uwagi. Dla wielu kobiet sztuka makijażu jest dość problematyczna, nie tylko ze względu na ilości dostępnych kosmetyków i akcesoriów, ale przede wszystkim ze względu na samo nakładanie make upu.

Podkład to podstawa

Dla kobiet, które mają do ukrycia pewne defekty skóry makijaż to codzienność. Jest spora różnica między makijażem codziennym a wizytowym, kryjącym a rozświetlającym. Są specjalne techniki nakładania podkładu. Przy cerze suchej i normalnej wskazana jest baza pod podkład, przy cerze tłustej wystarczy warstwa jednego kosmetyku. Podkłady, fluidy, pudry, kremy koloryzujące możemy nakładać specjalną gąbeczką, pędzlem lub palcami, które pod wpływem ciepła powinny równomiernie rozprowadzić kosmetyk. Kiedy mamy na twarzy niedoskonałości często konieczny jest korektor – gęsty kosmetyk w odcieniu o ton jaśniejszym niż skóra. W przypadku zaczerwienionych zmian raczej unika się ciemnych korektorów. Na wykończenie puder sypki w kamieniu albo w proszku. Nie każda pani robi sobie takie wykończenie, czasami wystarczy tylko podkład.

Świat kolorów

Cienie do powiek, róże i bronzery, kredki i tusze do rzęs to prawdziwa paleta barw. Aby odpowiednio dobrać kolory musimy trochę poeksperymentować albo znaleźć dobrego wizażystę, który podpowie nam jakie odcienie będą pasować do karnacji, koloru włosów itp. Trudność polega również na nakładaniu tego typu kosmetyków. Można to zrobić pędzelkiem, aplikatorem, czasami nawet palcem, podobnie w przypadku różu i bronzera. Kosmetyki mają różną konsystencję i tym powinno się sugerować w wyborze sposobu nakładania. Trzeba przyznać, że do malowania oczu i modelowania kształtu twarzy trzeba mieć talent, dryg lub spore doświadczenie. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na usługi specjalisty, powinniśmy przed wielkim wyjściem zrobić sobie próbny make up. Nie mając pewnej ręki lepiej jest malować się delikatniej, z czasem na pewno nabierzemy więcej pewności i wprawy w sztuce wizażu.

 

 

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*