Home > Kosmetyki > Popularna choroba
Paznokcie u rąk

Popularna choroba

Grzybica to bardzo przykra dolegliwość. Niestety, współcześnie często nazywana jest chorobą cywilizacyjną. To bardzo wstydliwy temat dla każdego, dlatego też niewiele osób skutecznie leczy grzybicę. Jest to choroba zakaźna zarówno ludzi jak i zwierząt. Wywoływana jest przez mikroskopijne grzyby. Występuje na skórze oraz narządach wewnętrznych, czyli grzybica głęboka. Objawy są niezwykle uciążliwe, na skórze wyglądają nieestetycznie. Leczenie wymaga cierpliwości i wytrwałości, ponieważ grzybice często powracają.

Przyczyny

Powody rozwoju grzybicy w naszym organizmie są różne. Jedną z częstszych przyczyn jest przyjmowanie leków. Zażywamy bardzo dużo leków, antybiotyków, które osłabiają nasz układ immunologiczny. Oczywiście, czasami przyjmowanie antybiotyku jest konieczne aby zwalczyć chorobotwórcze bakterie, jednak przy okazji niszczone są także bakterie pożyteczne, które bronią organizm przed grzybami. W konsekwencji często prowadzi do infekcji grzybiczych. Inną częstą przyczyną są błędy w codziennym żywieniu. Spożywanie małowartościowych posiłków w pośpiechu, częste niedojadanie, jedzenie tylko wtedy, kiedy mamy na to czas. Wszystkie te i inne błędy żywieniowe bardzo osłabiają kondycje organizmu i tym samym narażają go na działanie pasożytów. Wszelkie choroby osłabiające układ odpornościowy narażają nas na grzybicę.

Najpopularniejsze

Grzybica często gnieździ się na skórze głowy, powszechnie nazywana jest łupieżem. Są dwa rodzaje łupieżu i każdy objawia się podobnie. Biały proszek, który opada niczym płatki śniegu na ramiona to złuszczona skóra. Całe szczęście jest już wiele skutecznych metod na pozbycie się łupieżu i przy regularnym stosowaniu odpowiednich środków można się go pozbyć na długo. Bardzo często spotyka się również grzybicę stóp i paznokci. Zwykle jest to efekt noszenia obuwia z tworzyw sztucznych, które nie przepuszcza powietrza. W efekcie stopa się poci, a w wilgoci bardzo szybko rozwijają się grzyby. Grzybicą stóp zarażamy się również w miejscach, gdzie chodzi się na boso, jak basen. Objawy to nieprzyjemne swędzenie skóry, a w przypadku paznokci zniekształcenie płytki i w efekcie zejście paznokcia.

To tylko drobne i najczęściej spotykane przykłady. Z grzybicą ma problem bardzo dużo osób, czasami konsekwencje takich schorzeń są bardzo poważne. Z grzybicą trzeba walczyć zdecydowanie i szybko, dlatego warto obserwować i kontrolować swoje ciało.

2 komentarze

  1. nie polecam używania pumeksu – staje się kolejnym siedliskiem zakażenia; lepsze są metalowe tarki, które można zdezynfekować.

  2. Wiem, ze brzmi to śmiesznie, ale ja akurat swego czasu walczyłam z taką grzybicą, która mi powodowała szybkie rogowacenie pięt i pękanie naskórka między palcami.

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*