Home > Kosmetyki > Pielęgnacja włosów
Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów

Wiele kobiet skarży się na złą fryzurę, kłopoty w układaniu włosów, na matowe, łamliwe i elektryzujące się kosmyki. Pielęgnacja włosów jest niezwykle istotna, jeżeli źle je myjemy, odżywiamy, układamy to nie będą nam posłuszne. Fryzjerzy twierdzą, że panie narzekające na swoje włosy, zwykle źle o nie dbają. Tak naprawdę każdy szczegół jest ważny.

Kosmetyki na ratunek

Zacznijmy od początku, czyli od odpowiednio dobranego szamponu do włosów. Każde włosy mają swoje potrzeby, mogą być farbowane, przetłuszczające się, suche, zniszczone, łamliwe, matowe, puszące się, proste, kręcone itd. Mamy tak różnorodny wybór jeżeli chodzi o kosmetyki, że z pewnością każdy znajdzie szampon najlepszy dla swoich włosów. Równie ważna jest odżywka po każdym umyciu, którą nakładamy na wilgotne włosy (wystarczy zebrać nadmiar wody z włosów ręcznikiem) i trzymamy ją przez minutę. Warto dodać raz w tygodniu maskę intensywnie odżywczą, to na pewno poprawi kondycję włosów. Sposób użycia jest równie ważny, Kosmetyk nakładamy odpowiednio do długości i gęstości kosmyków. Niestety, większość kobiet nakłada za dużo szamponu i odżywki jednorazowo. Preparaty te w dużych ilościach obciążają włosy, które po takim myciu będą oklapnięte i szybko się przetłuszczą.

Technika mycia

Włosy trzeba myć zawsze dwa razy. Wtedy dokładnie oczyścimy skórę głowy i kosmyki z kurzu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Najpierw myjemy głowę, nakładając szampon tylko u nasady, drugi raz kosmetyk nakładamy na końce włosów. Trzeba dopilnować, aby szampon i odżywkę dokładnie spłukać. Najlepiej myć głowę w ciepłej wodzie (nie za gorącej i nie za zimnej). Ciepła woda pomoże nam w dokładnym spłukiwaniu. Na koniec możemy oblać głowę i włosy letnim strumieniem – chłodna woda domyka łuski i dodaje włosom blasku. Unikać też należy chodzenia w turbanie po umyciu włosów. Zawijanie w ręcznik i mocne min pocieranie sprawia, że włosy są bardziej matowe, łamliwe i łatwiej się plączą. Najlepiej delikatnie odcisnąć nadmiar wody w ręcznik i delikatnie roztrzepać kosmyki. Jeżeli suszymy włosy suszarką pamiętajmy, żeby odczekać jakieś 20 minut po umyciu. Najefektowniejsza technika to suszenie pod włos. W taki sposób podniesiemy włosy od nasady i sprawimy, że fryzura będzie bardziej puszysta.

 

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*