Home > Kosmetyki > Kosmetyki, które opóźniają czas

Kosmetyki, które opóźniają czas

„O nie, zmarszczki!” – myśli większość kobiet, w wieku dojrzałym, patrząc z rozpaczą w lustro i układając w głowie listę kosmetyków przeciwzmarszczkowych, które trzeba natychmiast kupić. A statystycznie taka myśl może zepsuć humor już dziewczynom po 25 roku życia. Zaczyna się niewinnie: jako pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne. Są konsekwencją ruchu brwi i uśmiechania się, a także innych grymasów: według obliczeń naukowców, codziennie nasze mięśnie twarzy kurczą się około 15 000 razy! Choć to śmiech jest głównym sprawcą powstawania zmarszczek mimicznych, te ślady na twarzy zdradzają również inne nastroje, których na co dzień nie da się kontrolować:  marszczenie czoła, w celu okazania zdziwienia czy niezadowolenia, czy mrużenie oczu (to w przypadku krótkowidzów). Starzenie skóry jest jednak cechą indywidualną: u niektórych ludzi może rozpocząć się już po dwudziestym roku życia, innych dosięga dopiero po trzydziestce.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe – na ratunek

O ile zmarszczki mimiczne mogą być urocze i nie trzeba z nimi walczyć, o tyle trwałe bruzdy na twarzy, które pojawiają się w wyniku utracenia przez skórę jędrności i działania grawitacji, to nieprzyjaciele, którzy dodają nam lat i sprawiają, że wyglądamy na smutne i zmęczone. Takim zmarszczkom mówimy stanowcze „nie” i przechodzimy do kontrofensywy, używając najnowszych zdobyczy przemysłu kosmetycznego. Okazuje się, że krem przeciwzmarszczkowy nie musi być bardzo drogi, by działał, ale powinien zawierać peptydy – związki, które korzystnie pozytywnie wpływają na stan cery i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Te związki organiczne, stworzone poprzez połączenie aminokwasów wiązaniem peptydowym, są ważnym elementem strukturalnym wszystkich żywych organizmów, zabezpieczając ich skórę przed zbyt dużą utratą wody i niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Mogą również pełnić rolę nośników substancji w głąb skóry; właśnie te właściwości sprawiają, że peptydy coraz częściej stosowane są w nowoczesnej kosmetyce – zarówno podczas zabiegów, w zaciszu gabinetu, jak również w profesjonalnych kosmetykach przeciwzmarszczkowych.Akcesoria kosmetyczne

Peptydy dobre na wszystko

Niektóre peptydy pozwalają spowolnić proces starzenia się skóry, poprzez intensywne pobudzenie jej naturalnych procesów fizjologicznych. To pozwala skórze utrzymać stały poziom jędrności i nie dopuszcza do powstania nowych zmarszczek. Z kolei dwupeptydy poprawiają zdolność skóry do odbudowy wewnętrznych wiązań strukturalnych, uelastyczniają skórę i zwiększają jej sprężystość. Ważna wiadomość, dla kobiet, które borykają się z przebarwieniami i zaczerwienieniami skóry – pentapeptydy działają w sposób podobny do aktywnych form witamin A i C: wyrównują koloryt skóry i rozjaśniają plamy barwnikowe. Dodatkowo, działają regenerująco na tkanki, przyczyniając się do zwiększenia gęstości i elastyczności skóry i redukują zmarszczki. Badania dowodzą, że peptydy mogą również korzystnie wpłynąć na spłycenie zmarszczek mimicznych. Kremy przeciwzmarszczkowe, które stworzono na bazie peptydów wygładzają skórę, ujędrniają i spłycając zmarszczki, jednak najbardziej zadowalające efekty osiąga się wyłącznie wtedy, kiedy stosujemy je systematycznie. I to zdecydowanie najefektywniejszy sposób w walce ze zmarszczkami, który polecamy każdej pani!

Tanie kosmetyki możesz znaleźć na www.superkoszyk.pl/kosmetyki.html

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*