Home > Kosmetyki > Kosmetyk najlepszy dla Ciebie
Kosmetyki twarzy

Kosmetyk najlepszy dla Ciebie

Na rynku mamy ogromną ilość kosmetyków. Dostępne są różne rodzaje, marki, ceny. Dzisiaj tego typu produkty możemy kupować nie tylko w specjalnych drogeriach. Kosmetyki znajdziemy w supermarketach, sklepach wielobranżowych, nawet w kioskach i na stacjach benzynowych. Jeżeli mamy tak wielki wybór, to gdzie szukać tych najlepszych? Które kosmetyki zasługują na naszą uwagę? Czym sugerować się w ich wyborze?

Dopasuj kosmetyk do swoich potrzeb

Powinniśmy zacząć od swoich potrzeb, a konkretniej od potrzeb naszej skóry. Jeżeli szukamy preparatów do pielęgnacji twarzy koniecznie trzeba wziąć pod uwagę typ cery. Osoby ze skórą suchą, atopową potrzebują delikatnych i natłuszczających kremów, Cera tłusta wymaga nawilżenia, zmatowienia. Jeśli nie dokuczają nam różne stany zapalne skóry, śmiało możemy sięgać po marki powszechnie dostępne w sklepach. Każda skóra reaguje inaczej, dlatego też trzeba szukać najlepszej dla siebie linii. Wspomniane już problemy skórne komplikują nieco sprawę. Zarówno w przypadku skóry bardzo suchej jak i tej łojotokowej powinniśmy sięgać po dermokosmetyki, które można nabyć w aptekach. Co prawda są one nieco droższe, ale nie tylko pielęgnują skórę, również ją leczą. Trudno dostępnych marek możemy szukać w drogeriach internetowych, które są bardzo dobrze zaopatrzone, dostępne są w nich zwykłe kosmetyki oraz dermokosmetyki. Drogeria internetowa to bardzo popularny typ sklepów w sieci, czasami ceny są o wiele niższe niż w drogerii stacjonarnej.

Zrób sobie krem

Inną opcją są kosmetyki naturalne. Ponieważ coraz więcej osób narzeka na różnego rodzaju alergie, między innymi alergie na kosmetyki, bardzo popularne stały się preparaty składające się tylko z naturalnych środków. Absolutnym hitem są też kremy i maseczki sporządzone w domowych warunkach. Podstawowe składniki takich domowych wyrobów to różnego rodzaju olejki, witaminy w kapsułkach. Maseczki można robić z jogurtów, miodu, zmiksowanych owoców, a nawet z czekolady. Oczywiście nie są to wszystkie pomysły na własny krem czy maseczkę, pomysłom nie ma końca, jest to z pewnością dobry sposób na relaks i terapię odżywczą dla naszej skóry.

2 komentarze

  1. Ja się zastanawiam czy lepiej kupować kosmetyki czy robić, te kupne to po dokładniej analizie składu, wybierając te mniej szkodliwe. Czy zaopatrzyć się w lanoline i co tam jeszcze i produkować ?

  2. Ja polecam kosmetyki firmy Sabon, jest tylko jeden sklep w Polsce we Wrocławiu a drugi w Europie. Zachwyciłam się tymi kosmetykami tak że używam tylko ich i dr.Hauschka.

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*