Home > Kosmetyki > Kojące działanie wody termalnej w kosmetykach

Kojące działanie wody termalnej w kosmetykach

Skóra wrażliwa jest bardzo kłopotliwa pod wieloma względami. Nieodpowiednie kosmetyki czy nawet zmiana wody powoduje często silne reakcje w postaci czerwonych plamek, drobnych krostek czy nawet swędzenia i pieczenia. Wynika to z niedostatecznego nawilżenia oraz uszkodzenia naskórka. Z tego względu bardzo ważna jest jej pielęgnacja i nawilżenie. Należy pamiętać, że preparaty nie powinny podrażniać skóry, a jedynie delikatnie pielęgnować i nawilżać.

Czym jest woda termalna?

Najprościej mówiąc, jest to woda wydobywana spod ziemi. Jest wiele definicji tego pojęcia jednak przyjęło się, że jest to woda, której temperatura nie jest mniejsza niż 20°C przy wypływie do ujęcia. Znajdują się dosyć głęboko, bo aż 6 tys. metrów pod ziemią. Przez długa wędrówkę kojącej wody i jej przenikanie przez warstwy gleby, bogata jest w wiele cennych pierwiastków. Ciepło sprawia, że zachodzą w niej reakcje, w wyniku których powstaje wiele niezbędnych substancji.

Nie można porównywać wody termalnej do tej w kranie. Wody podziemne są krystalicznie czyste. Dlatego też często zastępuje się zwykłą wodę, woda termalną, jako bazę dla kosmetyków. Podziemna woda jest nisko zmineralizowana dlatego też nie podrażnia skóry i ma łagodzące właściwości. Wody termalne różnią się od siebie ze względu na miejsce wydobycia. Jedne z nich bogate są w krzemionkę, która uelastycznia naskórek. Inne poprzez odpowiednie proporcje magnezu i wapnia przyspieszają proces gojenia. Metabolizm skóry regulowany jest przez takie minerały jak: miedź, wapń, żelazo, magnez, potas, cynk i mangan. Wody z regionu Poitou-Charentes we Francji, proponowane przez La Roche Posay, bogate są w selen. Jest to pierwiastek który hamuje proces starzenia. Poza tym poprawia sprężystość skóry i napina ją. Jest idealna dla skóry wrażliwej, ponieważ przyspiesza proces gojenia, redukuje zaczerwienienia i zmniejsza swędzenie.

Zastosowanie wody termalnej

Bogactwo tego typu pierwiastków ma kojący wpływ na skórę wrażliwą. Poza tym kąpiel w takiej wodzie polecana jest dla osób z problemami skórnymi ( łuszczyca, alergia, atopowe zapalenie skóry) Ciało odzyskuje równowagę i lepiej się regeneruje. Oddziałuje również na gospodarkę hormonalną organizmu i wszystkie schorzenia związane w bólami kości i stawów. Wody radonowe wykorzystuje się w celu uśmierzenia bólu kości. Wywołany gonitwą i podążaniem za niedoścignionym stres, nerwicę i wszelakie choroby często leczone są w kąpieli z woda siarczkowo-fluorkową. Tego typu kąpiele są również dobrym rozwiązanie na spędzenie urlopu i wypoczynku z rodziną. Baseny termalne łączą w sobie zastosowanie lecznicze z dobrą zabawą i odpoczynkiem.

Wody termalne używa się również jako baza dla kosmetyków wielu renomowanych firm kosmetycznych. Ich bogactwo minerałów wspomaga działanie wielu preparatów. Jednak może z powodzeniem występować jako osobny kosmetyk. Przeznaczony głównie dla osób z podrażnioną i wrażliwą skórą twarzy. Jest sposobem na ochronę przed wpływem wolnych rodników. Odświeża skórę dając jej rozświetlony wygląd. Ogranicza świąd i regeneruje zaczerwienienia. Chłodzi i regeneruję po opalaniu i depilacji. Ponadto pomaga walczyć z trądzikiem.

Jak stosować?

Jest to kosmetyk uniwersalny. Dlatego może ją używać każdy. Jednak lecznicze działanie widoczne jest najlepiej na skórze wrażliwej i podrażnionej. Można używać jej codziennie. Najlepiej rano, ponieważ jest idealnym środkiem, który usunie tłustą powłokę, która powstała podczas snu. Większość wód termalnych sprzedawana jest w postaci wygodnego sprayu. Dzięki temu wystarczy spryskać twarz preparatem. Po chwili należy usunąć pozostałości za pomocą płatków kosmetycznych. Ta metoda idealnie sprawdza się latem, gdy ciepła temperatura sprawia, że twarz błyszczy się i wygląda nieświeżo. Wystarczy ją delikatnie spryskać, aby odzyskała swój idealny stan.  

Więcej na temat pielęgnacji skóry wrażliwej na stronie: http://www.laroche-posay.pl/strona-g%C5%82%C3%B3wna/specjalistyczna-piel%C4%99gnacja/Sk%C3%B3ra-wra%C5%BCliwa-odwodniona-t1407.aspx

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*