Home > Kosmetyki > Czas na pielęgnację twarzy zimą!

Czas na pielęgnację twarzy zimą!

Zima to czas, w którym śnieg, mróz i zimne powietrze spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. Niestety ich skóra, podatna jest na podrażnienia zewnętrzne i powinna być pielęgnowana w wyjątkowy sposób, szczególnie w okresie chłodu i zmiennej pogody.

Kobiety bardzo chętnie sięgają po kosmetyki pielęgnacyjne, eksperci jednak zwracają uwagę, że szczególnie zimą, kiedy skóra twarzy jest podrażniona, nieprzyjemnie łuszczy się, a usta są wiecznie szorstkie, należy regularnie troszczyć się o skórę twarzy, która jest wizytówką zadbanej kobiety.

Każda kobieta niezależnie od wieku i pory roku powinna pamiętać o trzech zasadach w pielęgnacji twarzy:

  • oczyszczanie;
  • nawilżanie;
  • odżywianie.

Jednak zimą, kiedy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach i zimowa aura na zewnątrz działa niekorzystnie na naszą skórę twarzy, należy zadbać o siebie bardziej. Warto wówczas regularnie stosować preparaty, które sprawią, że nasza skóra będzie się czuła idealnie w zimowe dni.

Nawilżenie twarzy i poprawienie jej kolorytu.

Nie tylko wiosną należy jeść warzywa i owoce, również zimą organizm potrzebuje “kolorowej” diety. Powinna ona być bogata w karoten, który odpowiada za poprawny koloryt skóry i zdrowy, promienny wygląd.
Mężczyźni mają łatwiej! Dzięki męskiemu hormonowi – testosteronowi, który odpowiada nie tylko za szereg działań w organizmie, troszczy się on również o ciągłe nawilżenie skóry Panów. Dzięki temu, że mężczyźni mają ciągle nawilżoną skórę, nie muszą codziennie jej nawilżać. Inaczej jest u płci przeciwnej – z wiekiem skóra kobiety potrzebuje regularnego nawilżenia i ochrony.
– z wiekiem skóra kobiety odwadnia się, w związku z czym wymaga odpowiedniej pielęgnacji, utrzymującej odpowiedni poziom nawilżenia.
Każda kobieta ma inny rodzaj skóry, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego kremu. Zimą, kiedy skóra twarzy potrzebuje ekstremalnego nawilżenia, należy stosować krem rano i wieczorem. Wtedy skóra nie będzie się łuszczyła i łatwiej przyswajała makijaż. Należy wybierać preparaty z lipidami, wtedy skóra nie będzie sprawiała wrażenia tłustej.
Należy pamiętać o złuszczaniu martwego naskórka. Zimą, kiedy skóra jest podrażniona, nie powinno się używać gróboziarnistych peelengów, które jeszcze bardziej podrażnią twarz. Skóra w tym okresie potrzebuje delikatnych zabiegów. Specjaliści Anlaya Day Spa polecają peelingi enzymatyczne lub mniej inwazyjne maseczki oczyszczające.

Zima – cichy morderca naczynek krwionośnych

Niska temperatura, która wychładza nasz organizm, ma niestety zły wpływ na nasz układ krwionośny. Latem, kiedy temperatura jest stała zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniu problem nie istnieje. Jednak gdy nasza skóra twarzy narażona jest na takie zmiany, narażamy się na problem pękających naczynek, które pod wpływem zmiany temperatury pękają, zostawiając na twarzy widoczne zmiany. Pęknięte naczynka ciężko jest zredukować. Dlatego w zimowym okresie należy unikać peelingów mechanicznych i kremów z alkoholem i kwasami AHA ( kwasy hybroksylowe). Zamiast tego staraj się przynajmniej raz w tygodniu nałożyć maseczkę nawilżającą.

Usta jak malina

Zima nie oszczędza też ust. W tym okresie usta tracą swoją jędrność i zdrowy kolor, ciągle są popękane i szorstkie. W okresie zimowym często nasz układ odpornościowy nie razi sobie z bakteriami, w rezultacie dopada nas osłabienie i przeziębienie. Utrudnione w tym czasie oddychanie przez nos zmusza nas do oddychania ustami, co w rezultacie wysusza nasze usta, a częste przygryzanie warg potęguje nieprzyjemny efekt. W związku z tym należy regularnie stosować pomadki ochronne, najlepiej wzbogacone w witaminy lub olejek jojoba, który głęboko natłuszcza i regeneruje skórę ust.

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://anlaya.pl/kontakt

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*