Home > Kosmetyki > Cera dojrzała – wybierz najlepszy krem do twarzy 50+

Cera dojrzała – wybierz najlepszy krem do twarzy 50+

Wraz z wiekiem starzeje się skóra na ciele, dłoniach i twarzy. O ile jesteśmy w stanie zaakceptować pierwsze zmiany w jej wyglądzie, np. na dłoniach, o tyle z cerą nie jest tak łatwo. Twarz stanowi wizytówkę człowieka i każdy chciałby zatrzymać jej piękny i młody wyraz na zawsze. Niestety nie jest to możliwe, ponieważ naturalnych procesów kształtujących skórę – nie da się zatrzymać. Jedynym lekarstwem jest odpowiednia pielęgnacja przy użyciu specjalnie dopasowanych kosmetyków. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź, jaki krem do cery dojrzałej wybrać. Eksperci Garniera na uwadze mają szczególnie krem na zmarszczki dla kobiet 50+.

Cera dojrzała czy cera starcza?

Często zdarza się, że kobiety nie są w stanie rozróżnić tych dwóch typów cery. Ważne jest, by rozgraniczyć te dwa pojęcia. Tylko wtedy można skutecznie dobrać kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy. W przeciwnym razie mogą zaszkodzić i znacznie pogorszyć stan cery. Dlatego ważne jest by mieć na uwadze, iż cera dojrzała nie koniecznie jest również cerą starczą:

  • cera dojrzała to typ cery o szerszym znaczeniu niż cera starcza. Pierwsze mimiczne zmarszczki pojawiają się już w granicach 25 roku życia, ale nie można powiedzieć, że nasza skóra jest już stara lub bardzo dojrzała. Od tego wieku zaczyna jednak być bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. To głównie warunki atmosferyczne i mechaniczne urazy. Wraz z wiekiem cera starzeje się intensywniej, a tym samym jest odzwierciedleniem wszelkich niedogodnień, jakie na nią wpływały. Wtedy też możemy mówić o drugim typie skóry.
  • cera starcza lub starzejąca się posiada znacznie większą ilość zmarszczek. To nie tylko zagłębienia mimiczne, ale również zwyczajne zmarszczki. Traci na jędrności i elastyczności. Zaczyna być miękka i nieatrakcyjna. Jest to spowodowane zaburzeniem prawidłowych procesów regeneracyjnych. Tym samym skóra nie wytwarza odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny, jak skóra w młodszym wieku. Z wiekiem niestety polemizować nie można, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by minimalizować niedogodne objawy starzenia się skóry – głównie zmarszczek.

Jak dbać o cerę dojrzałą

Troska o taką cerę musi uwzględniać te czynniki, jakie wpływają na jej wygląd. To głównie okres przekwitania, zmniejszona ilość estrogenu czy zaburzenie naturalnych procesów w strukturach skóry. Cera jest wrażliwa na każdy z tych bodźców. Staje się zwiotczała, posiada zmarszczki i zaburzenia w kolorycie. Eksperci Garniera przedstawiają sposoby, jak temu zaradzić i jakie kosmetyki wybrać.

Na rynku kosmetycznym jest wiele produktów dedykowanych dla kobiet 50+. Nic więc dziwnego, że trudno jest wybrać odpowiednią kurację i prawidłowo zatroszczyć się o zdrowie skóry. W momencie, kiedy cera wymaga specjalnego traktowania i przekracza barierę określonego wieku, warto skupić się na tej właśnie zależności. Jeżeli posiadamy 40 lat – wybierzmy kremy dla kobiet w tym wieku, itd.

Czy krem na zmarszczki 50+ pomaga

Jeżeli jest dopasowany do potrzeb skóry i uwzględnia jej wiek – jak najbardziej jest pomocny. Wiele kobiet pozostaje jednak w błędnym przekonaniu, iż w rzeczywistości kremy takie nie pomagają. Eksperci Garniera zaprzeczają temu stwierdzeniu. Pomimo tego, że kremy nie są w stanie zatrzymać procesu starzenia, to doskonale wygładzają zmarszczki i sprawiają, że cera wygląda na młodą.

Miracle Cream 50+ Garnier

Krem Miracle Cream 50+ z Garniera zdecydowanie spełnia powyższą zależność. To kosmetyk nowej generacji oparty o innowacyjną formułę. Jego skład wzbogacony w 7 składników aktywnych i 2 oleje lipidowe skutecznie wygładza zmarszczki i sprawia, że cera jest odmłodzona. Kosmetyk ten zapewnia metamorfozę dla cery i jest w pełni bezpieczny. Krem przeznaczony jest do stosowania na dzień. Dzięki temu przez cały czas skóra będzie nawilżana. Z drugiej strony składniki aktywne mają cały dzień by dbać o cerę od wewnątrz i uodparniać ją na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Zaletą Miracle Cream 50+ z Garniera jest to, że tuż po jego aplikacji widoczne są efekty.

Więcej kosmetyków przeciwzmarszczkowych, znajdziesz na stronie: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/potrzeby/przeciwzmarszczkowy

Dodaj swoją opinię

Adres email nie będzie publikowany. Wypełnij wymagane pola *

*